Ważne

Teclast Taipower X89 HD w przedsprzedaży – zarówno wersja z Androidem jak i Windowsem 8.1

Ostatnimi czasy coraz częściej pojawiają się informacje o produktach chińskiego producenta Teclast. Nie tak dawno pisałem o modelu X98 Air oraz przypominałem X98 3G, wcześniej Konrad wspominał o X89 HD. I to własnie ten ostatni tablet jest bohaterem dzisiejszego wpisu. Taipower X89 HD, w którym odnajdziemy m.in. 7,9-calowy ekran wyświetlający obraz o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli czy 64-bitowy procesor Intel Bail Trail-T, jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie 177 dolarów*.

teclast-x98-airJedną z ciekawostek dotyczących tego modelu, jest jego dostępność w dwóch wersjach – z systemem Android 4.4 (KitKat) lub Windows 8.1. W zależności od wyboru przyjdzie też zapłacić inną kwotę. Okazuje się bowiem, że cena 177 dolarów* (1099 yuanów) dotyczy wersji z Androidem. Jeżeli jednak ktoś preferuje użytkować “okienkową” opcję X89 HD, wówczas przyjdzie już zapłacić 193 dolary* (1199 yuanów).

Co otrzymujemy za taką cenę? 7,9-calowy tablet, który wyglądem przypomina iPada mini. Ba, patrząc na opublikowaną reklamę, którą odnajdziecie na początku wpisu, trudno na pierwszy rzut oka stwierdzić, jaki sprzęt przedstawia grafika. Wszystko za sprawą sprytnej manipulacji, czyli uchwycenia urządzenia tak, by kciuk zakrywał miejsce, w którym produkt Apple posiada przycisk Home.

Zostawmy jednak aspekty wizualne i przejdźmy do wnętrza tabletuTaipower X89 HD został wyposażony w 4-rdzeniowy procesor Intel Bail Trail-T o 64-bitowej architekturze, 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci użytkowej. Oprócz tego nie zabrakło w nim odbiornika GPS, modułu WiFi oraz akumulatora o pojemności 6000 mAh. Grubość urządzenia wynosi zaledwie 7,4 mm.

Poniżej odnajdziecie wszystkie aktualnie znane dane dotyczące modelu X89 HD.

Ekran7,9″ IPS
Rozdzielczość2048 x 1536 pikseli
Procesor4-rdzeniowy Intel Bay Trail-T; max 1,83 GHz
Pamięć RAM2 GB
Pojemność32 GB
System operacyjnyAndroid / Windows 8.1
ŁącznośćWiFi
GPS
port microUSB 2.0
Wymiarygrubość 7,4 mm
Akumulator6000 mAh

*Ceny podane są na podstawie ofert dostępnych na stronie JD.com

Komentarze

  • Azawakh

    Dość ciekawa konstrukcja. Sam używam tabletu Teclast sprzedawanego jako Modecom FreeTab 7800 IPS IC i jestem zadowolony ale ten tablet może być jeszcz ciekawszy, że jest oferowany również z sysyemem Microsoftu Windows 8.1 a nie Windows RT czy Windows Phone.

  • edek

    Czy w Polsce jest dostępny i czy w ogóle będzie?

  • edek

    Czy w Polsce jest dostępny i czy w ogóle będzie?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona