Ważne

Dwuetapowa weryfikacja Apple ID już dostępna w Polsce!

Apple postanowiło wprowadzić dwuetapową weryfikację konta Apple ID w kolejnych 48 krajach. Dobra wiadomość, na liście znajduje się Polska.

W marcu, po licznych atakach na urządzenia Apple wykorzystujące funkcję Find My iPhone, producent postanowił wprowadzić dwuetapową weryfikację dla konta Apple ID. Krok ten ma zapewnić lepsze zabezpieczenie naszych urządzeń przed osobami niepowołanymi. Jednak dotychczas opcja dodatkowego zabezpieczenia była dostępna wyłącznie w krajach anglojęzycznych. Dziś została udostępniona dla mieszkańców kolejnych państw.

Dwuetapowa weryfikacja Apple ID

Na liście nowo dodanych krajów znajdziemy Argentynę, Austrię, Dominikanę, Niemcy, Francję, Chile, Norwegię i wiele innych, jednak najbardziej ucieszy fakt, że wśród nich odszukamy również Polskę.

Na czym dokładnie polega dwuetapowa weryfikacja? W momencie, gdy użytkownik próbuje zmienić ustawienia konta poprzez Apple ID lub usiłuje uzyskać pomoc ze strony obsługi technicznej, proszony jest o wprowadzenie czterocyfrowego kodu wysłanego wiadomością tekstową. Ponadto, gdy włączymy usługę dwuetapowej weryfikacji pojawia się opcja przypomnienie hasła za pomocą pytania pomocniczego, a w przypadku utraty urządzenia, użytkownik może użyć wygenerowanego specjalnie kodu, umożliwiającego otrzymanie dostępu do naszego konta.

Opisana wyżej weryfikacja nie jest niczym nowym. Podobnie wygląda to w przypadku zabezpieczeń w innych systemach, więc szczerze mówiąc nie rozumiem, dlaczego Apple zwlekało tyle miesięcy z wprowadzeniem tego rozwiązania w innych krajach. Nie da się ukryć, że jest ono potrzebne. Ale jak to mówią, lepiej późno, niż wcale.

Komentarze

  • Jacek.P

    WOW! Od dawna mam coś takiego na gmailu;-)

  • Mariusz

    Dwuetapowa weryfikacja, mialem rok temu, ale zaznaczę mialem konto id polskie, przeszlem na id niemieckie, co ciekawe polski apple pomógł mi w tym telefonicznie błyskawicznie i rzetelnie, więc weryfikacja w niemczech już rok temu była, a nie dopiero teraz.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona