Secret Files Tunguska – kolejne Point & Click na iPada

Wielbiciele gier przygodowych typu Point & Click nie mogą narzekać w tym roku na brak ciekawych tytułów do odpalenia na swoich iPadach. W ciągu ostatnich kilku miesięcy w App Store pojawiły się między innymi trzy pierwsze odcinki cyklu Blackwell, nowe dzieło Tima Schafera i piąta odsłona kultowego Broken Sword, a już niedługo dołączy do nich świetnie zapowiadająca się Deponia. Jeśli jednak nadal odczuwacie niedobór wirtualnych przygód z pewnością ucieszy was fakt, iż studio Deep Silver postanowiło odświeżyć jedną ze swoich bardziej udanych produkcji.

Gra Secret Files Tunguska, bo o niej tutaj oczywiście mowa, wydana została pierwotnie na komputery typu PC niemal osiem lat temu, osiągając umiarkowaną popularność wystarczającą jednak by twórcom opłacało się przeniesienie tytułu na konsole Nintendo Wii i DS. Fabuła gry pozwala nam wcielić się w Ninę i Maxa, dwójkę bohaterów poszukujących zaginionego naukowca zajmującego się badaniami nad słynną katastrofą z 1908 roku. Jak to zwykle bywa w grach tego typu działania naszych podopiecznych dość szybko wplączą ich w globalną intrygę, pełną spisków, tajnych stowarzyszeń i niebezpiecznych tajemnic. Scenariusz gry gwarantuje przynajmniej dwanaście godzin zabawy, co wydaje się być całkiem przyzwoitym wynikiem, zwłaszcza w czasach, w których coraz więcej gier można przejść w jedno popołudnie. Większośc graczy ucieszy też z pewnością fakt, iż Secret Files Tunguska jak przystało na tytuł typu Premium pozbawiona jest całkowicie mikropłatności.

Gra dostępna jest do nabycia w App Store za kwotę 4,49 euro.

Komentarze

  • Sony

    Gry Point & Click oraz HOPA – przeżywają renesans na tabletach. :)

    Co więcej sam mam pokaźna kolekcję – kupiłem wszystkie gry HOPA firmy Artifex Mundi oraz sporo gier G5 Games.

    Co ciekawe wg Artifex Mundi największa grupą, która gra w ich gry są kobiety :)

    Ja sam zaczynałem od gier P&C i wróciłem po latach do nich na tablecie. Co więcej dzięki temu, że posiadam tablet z Windows – mogę odpalić stare gry :) co ciekawe za pomoca Stylusa :) gra sie lepiej niż za pomoca myszki :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona