Tanie produkty coraz ciekawsze. Przykładem Colorovo CityTab Lite 7" 2.2 za 249 złotych

Tanie produkty coraz ciekawsze. Przykładem Colorovo CityTab Lite 7” 2.2 za 249 złotych

W ofercie marki Colorovo znajdziemy trzy serie produktowe: Supreme – skierowaną do bardziej zaawansowanych użytkowników sprzętu, Vision – dla mniej wymagających oraz Lite – dla początkujących. I to właśnie do ostatniej z nich należy najnowszy sprzęt zaprezentowany przez Colorvo: CityTab Lite 7” 2.2, czyli kolejna odsłona 7-calowego tabletu dla osób zaczynających swoją przygodę z tabletami lub chcących zająć swoje dzieciaki w czasie podróży.

Poprzednik zaprezentowanego dziś modelu, CityTab Lite 7 2.1, miał premierę na początku bieżącego roku i sprzedawany był w tej samej cenie, co wersja 2.2 – 249 złotych. Co jednak ważne, wiele w stosunku do niego się zmieniło. Na plus.

Zacznijmy od procesora: Rockchip RK3026 Cortex A9 1GHz zastąpiony został jednostką Amlogic AML 8726-MX o częstotliwości 1,5GHz. Podwojona została pamięć RAM, co powinno znacznie wpłynąć na komfort użytkowania modelu – mamy teraz 1GB zamiast 512MB. Do tego otrzymujemy 8GB pamięci wewnętrznej zamiast 4GB.

Najważniejsza jednak w tym przypadku jest rozdzielczość ekranu, która w poprzedniku wynosiła jedynie 800 x 480 pikseli, a w modelu 2.2 jest to już 1024 x 600 pikseli – ta zmiana, w tak tanim urządzeniu – cieszy. W dalszym ciągu nie jest to zadowalające 1280 x 800 pikseli, ale zanim ta rozdziałka stanie się standardem w najtańszych urządzeniach, to jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie.

Pozostałe parametry techniczne modelu zawierają przede wszystkim wyjście miniHDMI, port microUSB, slot kart microSD, 3.5 mm jack audio, aparat 2 Mpix, kamerkę 0,3 Mpix oraz WiFi 802.11 b/g/n. Całość pracuje pod kontrolą Androida w wersji 4.1 Jelly Bean, natomiast za czas działania odpowiada akumulator o pojemności 3100 mAh.

Cena Colorovo CityTab Lite 7” 2.2 została ustalona na 249 złotych.

Colorovo_CityTab_Lite_7_2_2-tyl

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona