Ważne

Yashi TabletBook Mini A1 to ciekawy 8-calowiec z dołączaną klawiaturą

Klawiatury dołączane do tabletów stają się coraz popularniejsze. Takie hybrydy pozwalają na wygodne granie oraz przeglądanie sieci, a jeżeli  jest potrzeba to mogą również zastawić notebooka do pisania. Sam zamieniłem 19-calowca na 10-calową hybrydę i robię na niej dużo więcej niż tylko edycja tekstów. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest zaprezentowany Yashi TabletBook Mini A1.

Yashi TabletBook Mini A1 to 8-calowe urządzenie, które na swoim ekranie wykonanym w technologii IPS wyświetla obraz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Za moc odpowiada 4-rdzeniowy procesor Intel Bay Trail Z3735E o taktowaniu 1,83 GHz oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Poza tym znajdziemy w nim również 32 GB pamięci wbudowanej, slot na kartę pamięci, 2 aparaty o rozdzielczości 2 megapikseli, Bluetooth, WiFi, microHDMI oraz USB. To urządzenie pracuje pod kontrolą Windowsa 8.1, a dodatkowo dostajemy pakiet Office 365 na rok. Do sprzedaży ma wejść w lipcu.

yashi_tabletbook_a1_mini_2

Jego cena to 229 euro, a jeśli będziemy chcieli mieć klawiaturę widoczną na zdjęciu tytułowym to będziemy musieli dołożyć do tego jeszcze 39 euro. Na pewno dobrą wiadomością dla wielu będzie fakt, że został on wyposażony w łączność 3G.

Komentarze

 • ASDF

  Office 365 tylko na rok? Moja Iconia W3 ma dożywotnio Office 2013 :)

 • Sony

  To jest – TAŃSZE – urządenie – te “droższe” maja mieć normalnego MS Office.

  Zauważ, że ma 1 GB RAM – droższe mają 2 GB.

  Najtańsze maja mieć Office 365 na rok – a nie pełnego.

  Po za tym co WAŻNE ma modem – a cena całkiem atrakcyjna jest.

  Po roku – mamy darmowego Office Online więc do domowych zastosowań wystarczy.

 • Że tak zapytam: a co niby jest w nim ciekawego? 1 GB RAM czy może 32 GB SSD? Już te 2 cechy powinny być dyskwalifikujące.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona