Zombie Gunship Reality – pierwsza gra na Projekt Tango

Gdy firma Google po raz pierwszy zaprezentowała światu Projekt Tango, czyli serię urządzeń mobilnych wyposażonych w skanery przestrzenne, wiadomo było od razu, że technologią tą prędzej czy później zainteresują się deweloperzy gier. Wczoraj swój pomysł na wykorzystanie nietuzinkowych możliwości wspomnianego urządzenia zaprezentowała firma Limbic Software.

Zombie Gunship Reality pozwoli nam wcielić się w rolę pilota śmigłowca, ostrzeliwującego z powietrza hordy nieumarłych. Terenem naszych działań będzie zaś… pomieszczenie w którym się znajdujemy. Kierowana przez nas maszyna latająca będzie bowiem poruszała się zgodnie z naszymi ruchami, co znaczy, że np. opuszczenie tabletu zaowocuje przybliżeniem się do ziemi a poruszanie się z nim po mieszkaniu – lotem w inny obszar mapy. ZGR zaliczać się więc będzie do tego niezbyt licznego grona gier na urządzenia mobilne, które zmuszają gracza do wstania z kanapy i zażycia odrobiny ruchu. Niestety, nic nie wskazuje na to, by gra pozwalała na modelowanie części mapy na podstawie obiektów znajdujących się w naszym mieszkaniu, a szkoda, bo biorąc pod uwagę możliwości oferowane przez projekt Tango tytuł ten aż prosi się o taką funkcję.

Twórcy gry twierdzą, że będzie ona gotowa jesienią tego roku. Należy jednak pamiętać, że tablety z serii Tango nie doczekały się jeszcze oficjalnej daty premiery, więc wiele wskazuje na to, że na samym początku będzie w nią mogła zagrać jedynie garstka posiadaczy deweloperskiej wersji telefonu z tej samej serii.

Komentarze

 • Gość

  A prawda jest taka, że google dzięki tym urządzeniom, będzie wiedziało jak dokładnie wygląda twój dom i co w nim trzymasz.

  • fsdfsd

   ja tam się nie wstydzę kolekcji wibratorów w szafie :D zapraszam google

  • revolt3421

   Teoretycznie to zdalne włączanie kamer w telefonie/tablecie to raczej nie problem i Google nawet coś takiego mogłoby zrobić. Nie wiem czy to było oficjalne czy dopiero miało być wprowadzone ale Kinect od MS miał mieć kamerę włączoną cały czas aby śledzić użytkowników, czy coś w tym stylu.

 • Łukasz Łągiewka

  Ja się obawiam że google się dowie ,że mam w domu wanne a nie prysznic. Jak to zobaczy koleś który siedzi w google i patrzy non stop że biorę kompiel a nie prysznic to będę skilowany laserem z satelity które google właśnie kupiło albo wyślą na mnie swój myśliwiec z 1982 roku. Starsze
  Google to SZATAN!!!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona