Ważne

Przedwakacyjna propozycja od Lark: Ultimate X4 8 z 3G GPS za 549 złotych

Lark kojarzy mi się z marką tanich tabletów nie bez powodu. Przez wszystkie lata obecności na tabletowym rynku zawsze utrzymywała bardzo niskie ceny swoich produktów. To jednak było za czasów 512MB RAM-u i jednordzeniowych procesorów, czyli komponentów, które powodowały, że sprzętu używało się wręcz topornie (ale takie były czasy i była to norma, mam nadzieję, że nie tylko ja je pamiętam). Jak jest teraz? Podobnie, choć portfolio Larka cały czas rozszerza się o propozycje, które faktycznie mogą zainteresować potencjalnych użytkowników, zwłaszcza tych mniej wymagających, stosunkiem ceny do parametrów technicznych i oferowanych możliwości. Najnowszą jest Lark Ultimate X4 8 3G GPS.

Ostatnio miałam okazję testować dwa tablety Lark, podczas przygotowywania obszernego zestawienia modeli 7,85”: Evolution X2 8 i Ultimate X4 8. Oba nie wyróżniły się znacznie na tle kilkunastu konkurentów, poza ceną – zwłaszcza pierwszy z nich. Jak będzie w przypadku najświeższej bułeczki w ofercie Larka? Spójrzmy na specyfikację techniczną.

Lark Ultimate X4 8 3G GPS charakteryzuje się przede wszystkim obecnością modułów, o których marka wspomina już w samej nazwie: 3G (co warto dodać, z dual SIM, czyli obsługą dwóch kart SIM oraz obsługą Aero2) oraz GPS. Do tego otrzymujemy jeszcze Bluetooth oraz, standardowo, WiFi 802.11 b/g/n. W sumie, pod względem modułów łączności, jest to kompletny sprzęt. Co jeszcze oferuje?

Na pokładzie prezentowanego tabletu znajdziemy przede wszystkim wyświetlacz IPS o przekątnej 7,85” i rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2GHz (brak konkretnych danych odnośnie jednostki), 1GB RAM oraz 8GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia dzięki slotowi kart microSD. Posiada również port microUSB, aparat 2 Mpix oraz kamerkę 0,3 Mpix. Całość pracuje pod kontrolą Androida w wersji 4.2 Jelly Bean.

Cena tabletu Lark Ultimate X4 8 3G GPS ma się zamknąć w 549 złotych (w zestawie z etui).

ź: info prasowe Lark

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona