Wiko VIEW

Jolla poszukuje testerów nowego androidowego launchera – Jolla Launcher

Kilka dni temu pisaliśmy o androidowym launcherze stworzonych przez pracowników starej Nokii. W tym wpisie piszemy natomiast o lanuncherze stworzonym przez… byłych pracowników Nokii, czyli zespole Jolla.

Projekt smartfonu od Jolli z Sailfish OS okazał się sprzedażową klapą, co było do przewidzenia – w świecie zdominowanym przez Androida, iOS i Windows Phone brakuje miejsca dla kolejnego gracza. Jolla została założona, gdy Nokia darowała sobie pracę nad MeeGo i postawiła na właśnie na WP. Dość szybko powstał wtedy Sailfish OS i za jakiś czas pierwszy smartfon z nowej stajni.

3-Sailfish-OS-UI

Firma musi zdawać sobie sprawę, że trudno jej będzie zacząć walkę na rynku od zera, dlatego tak, jak Nokia z projektem “Z Launcher”, Jolla chce zajęć się tworzeniem oprogramowania dla najpopularniejszego mobilnego systemu operacyjnego – Androida. “Jolla Launcher” zadebiutuje wkrótce w wersji alfa i udostępni interfejs i gesty znane z Sailfish OS na razie dla smartfonów Nexus 4 i Nexus 5. Nie oznacza to jednak, że użytkownicy innych model inie będą mogli zainstalować tego launchera – wspierane będą wszystkie urządzenia z wersją robota nie niższą niż 4.3.

Jeśli chcecie wziąć udział w testach, zaleca się wykonanie następujących kroków:

  • napisać e-maila na jolla-launcher@jolla.com ze swojego konta Google (Gmail),
  • zawrzeć w nim następujące informacje: imię, nazwisko, model urządzenia,
  • poczekać na e-mail zwrotny z linkiem do instalacji i dalsze instrukcje.

Komentarze

  • marser

    Chwila, jaka sprzedażowa klapa? Przecież to była wersja deweloperska (z sailfishos w wersji beta) i o ile wiem rozeszła się w całości. Na razie nie słyszałem o kolejnej serii zresztą mało się coś pisze o systemie od jolla, a szkoda. Puki co wyszła wersja alpha SDK :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona