Ważne

Aigo X85 to muzyczny tablet za 160 dolarów

Chińskie urządzenia mogą często skupić się na jednym elemencie i właśnie dzięki niemu pokazać się na rynku. Nie raz widzieliśmy już fotograficzne smartfony, które oprócz aparatów niczym się nie wyróżniały. Teraz Aigo prezentuje swój muzyczny tablet – X85. Będzie on kusić również atrakcyjną ceną.

Aigo X85 wyposażony został w 8-calowy ekran IPS, który wyświetla obraz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Za moc odpowiada dwurdzeniowy Intel Atom Z2580 o taktowaniu 2,0 GHz, 1 GB pamięci operacyjnej RAM oraz układ graficzny SGX 544MP2. Znajdziemy w nim również 16 GB pamięci wbudowanej, 5-megapikselowy aparat na tylnym panelu (2 mpix na przodzie) oraz WiFi. Pracuje on pod kontrolą Androida 4.2 JellyBean. Jego waga to 351 gram, a grubość 7,5mm.

Aigo X85 1

Muzycznym dodatkiem, o którym wspomniałem na początku, są głośniki stereo zamontowane na przednim panelu. Na razie nie ma żadnych danych ani porównań jaka będzie ich głośność i jakość, ale możemy spodziewać się wyniku lepszego niż w przeciętnym tablecie tej klasy. Jego cena, jak już wspomniałem, to 160 dolarów. Myślicie, że warto w budżetowych urządzeniach montować jeden element z wyższej klasy sprzętu (np. głośniki lub aparat), żeby znalazł on nabywców i czymś się wyróżnił na rynku?

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona