VTech zapowiada 3 nowe tablety dla dzieci: InnoTab MAX, 3S i 3 Plus – czy one mają sens?

Gdy pierwszy raz zobaczyłem tablety specjalnie tworzone dla dzieci to muszę przyznać, że się uśmiechnąłem i stwierdziłem, że chyba idziemy w złym kierunku. Jednak potem słyszałem o nowych urządzeniach tego typu i planach niektórych firm, żeby pokazać się w tej niszy. Rozumiem, że niektórzy producenci chcą być dostępni w każdym segmencie rynku, ale czy to ma sens?

Piszę ten wpis, ponieważ firma VTech zapowiedziała 3 nowe tablety przeznaczone dla młodszych odbiorców. InnoTab 3 Plus to najtańsza opcja, dalej jest InnoTab 3S Plus, który posiada WiFi. Najbardziej zaawansowanym urządzeniem z tej trójki będzie InnoTab MAX z szybkim WiFi. Poza tym wszystkie pracują pod kontrolą Androida oraz mają 7-calowe ekrany i wielordzeniowe procesory. Niestety na razie nie ma więcej informacji o tych produktach. Przeznaczone są one dla dzieci w wieku od 2 do 9 lat i oferują wiele funkcji oraz aplikacji specjalnie dla nich. 3 Plus oraz 3S Plus mają pojawić się na rynku niedługo, a MAX dopiero jesienią. Jeśli interesujecie się takimi urządzeniami to zobaczcie również “Przegląd tabletów dla dzieci“.

Ja jednak chciałbym Was zapytać co sądzicie o takich tabletach? Ja rodzicem jeszcze nie jestem, ale pracuję trochę z dziećmi oraz młodzieżą i nie widzę sensu w kupowaniu takich urządzeń. Zdaje sobie sprawę, że coraz młodsi użytkownicy korzystają z dobrodziejstw elektroniki, ale tablety dla 2-letnich dzieci nie mają dla mnie kompletnie sensu. Już wolałbym kupić normalnego budżetowca z Androidem i ściągnąć odpowiednie aplikacje edukacyjne. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Komentarze

  • Łukasz Gręźlikowski

    Wydaje mi się, że 7″ to trochę mało dla takiego malucha. Mój (rok i 7 miesięcy) dostał w spadku po starszej siostrze siostrze 9,7″ tablet i na takim ekranie radzi sobie całkiem nieźle – potrafi uruchomić grę i trafić pierwszą parę w memory. :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona