Ważne

Pierwsze tablety z elastycznymi ekranami od Samsunga na początku 2015?

Już od kilku lat pojawiają się wzmianki o w pełni elastycznych ekranach i ich zastosowaniu. Niektóre firmy przedstawiały zarówno prezentacje multimedialne jak i przykładowe modele – wszystko jednak tylko jako koncepcje. Samsung pierwsze patenty na tablety z wykorzystaniem tej technologii składał jeszcze w 2012 roku. Jednak od tego czasu jak nie było urządzeń końcowych tak wciąż nie ma. Ale czy to się wkrótce zmieni?

Jeżeli wierzyć koreańskim źródłom, to i owszem. Mówi się, że Samsung przygotowuje specjalny tablet o przekątnej ekranu od 8 do 9 cali. Sam wyświetlacz miałby być stworzony przy zastosowaniu technologii OLED i oferować rozdzielczość fullHD (1920 x 1080 pikseli). Najważniejszy jednak jest sposób zginania tabletu – urządzenie ma pozwolić na podwójne złożenie. W ten sposób można by było zmniejszyć 8 calowy ekran do rozmiarów przeciętnego smartfonu. Oczywiście nie chodzi o grubość, gdyż ta po złożeniu będzie mogła wynosić dość sporo. Niemniej całość brzmi co najmniej ciekawie.

elastyczny_tablet_samsunga_2015

Całość ma opierać się o powyższy patent, którego wniosek Samsung złożył jeszcze pod koniec 2012 roku. Jeżeli wierzyć źródłom, aktualnie istnieją już działające prototypy takiego tabletu.

Kiedy zatem można spodziewać się pojawienia konkretnych urządzeń na rynku? Prawdopodobnie na początku 2015 roku. Nie wiadomo jednak, na ile będzie ograniczona ich dostępność oraz jak wielką kwotę przyjdzie za nie zapłacić. Pozostaje nam zatem tylko czekać. W międzyczasie z pewnością warto zainteresować się tabletami Samsunga z serii Galaxy Tab S, których premiera odbędzie się już 12 czerwca.

Na koniec pytanie do Was – czy oczekujecie urządzeń z giętkimi ekranami? A może jest to tylko zbędny bajer? Dajcie znać w komentarzach. ;-)

Komentarze

  • LCD

    Może zginanie na 2 razy to trochę przesada (albo i nie dla osób chcących nosić tablet w kieszeni). Ale podobała mi się koncepcja jaką kiedyś Samsung przedstawił w reklamie: smartfon składany na pół z dodatkowym zewnętrznym ekranem. Tylko pytanie jakie baterie trzeba będzie tam wsadzić?

  • grzes9

    Pomysl ciekawy. Ale bawilem sie kiedys w sklepie tabletem od sony (tablet P), ktorego 2 ekrany skladaja sie na jeden duzy i o ile w tamtym modelu jednym z problemow byl cienki pasek bez wyswietlacza tu go nie ma. Ale drugim problemem bylo to, ze nie mile i nie wygodne bylo jeżdżenie palcem po tym pasku. Podejrzewam, ze mimo jednego ekranu zlaczenia beda wyczowalne. Dodatkowym problemem moze byc np.: przypadkowe skladanie sie podczas pracy

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona