Ważne

Trochę się tu pozmieniało… czyli o nowym layoucie słów kilka

Ostatnio coś tu się zadziało. Na nasz serwer wkradł się pewien spec, który pod osłoną nocy i przykrywką kotów (kto widział planszę w nocy o pracach konserwatorskich, ten wie, o czym mówię), zmienił layout Tabletowo. Wreszcie, po czterech latach istnienia portalu, doczekał się on wizualnego odświeżenia!

I nie bez powodu piszę o tym dopiero po kilkudziesięciu godzinach od momentu wprowadzenia nowego layotu – chciałam poznać Waszą opinię zanim cokolwiek na jego temat napiszę. I od razu odnieść się do wiadomości, które od Was otrzymujemy.

Trochę historii

Stali Czytelnicy doskonale pamiętają, że wielokrotnie dawałam nadzieje na nadejście nowego wyglądu strony. Chyba przy każdej kolejnej rocznicy powstania Tabletowo zapewniałam, że wreszcie coś się w tym temacie zmieni. Możecie pomyśleć, że były to słowa rzucane na wiatr. Ale nic bardziej mylnego. Przez te lata pracowałam z kilkoma osobami, które rozpoczynały prace nad nowym layoutem, a po jakimś czasie ją kończyły – a to z mojej winy (i nie ma się co dziwić, bo jestem strasznie niezdecydowana – jak to kobiety), a to niezależnie ode mnie. Od grudnia ubiegłego roku nowy layout był praktycznie gotowy. Przez pół roku próbowaliśmy przeforsować go z firmami, z którymi współpracujemy, bo – jakby nie było – to właśnie z reklam banerowych się utrzymujemy i nie jest to żadna tajemnica. Nie udało się.

Layout miał być inny niż widzicie teraz, finalnie. Pół roku temu powstała strona, o której istnieniu ostatecznie musiałam zapomnieć. Z wielu względów w sumie, ale nie będę się o nich rozpisywała. Wiedzcie jedno: gdy mówiłam, że trwają prace nad nowym Tabletowo – nie kłamałam. Pojawiało się jednak wiele przeciwności losu, które niekoniecznie chciały mi pomóc w zmianie layoutu. Ale teraz, wreszcie (wreszcie!) się to udało.

Co nowego?

Przede wszystkim:

 • wersja mobilna! Tak, wiem, kajam się i biję w piersi, że portal o tabletach nie miał dotychczas porządnej wersji na tablety i smartfony… Ale jest. I wydaje mi się, że jest naprawdę świetna. Prosta, czytelna, intuicyjna;
 • szukajka na górze strony. Taaak, na ten temat też się wiele nasłuchałam, że wyszukiwarka była bardziej schowana niż bunkry podczas wojny…;
 • kategorie u góry. To samo, co wyżej – kategorie były, ale schowane gdzieś w sidebarze i tylko najwytrwalsi tak naprawdę wiedzieli, gdzie je można znaleźć;
 • nowe logo;
 • nowy slider, który mieści w sobie więcej wartościowych treści jednocześnie, dzięki czemu możemy promować więcej ciekawych materiałów (nie giną szybko, jak to miało miejsce wcześniej);
 • podział strony. Tabletowo aktualnie podzielone jest na trzy sekcje: newsy – u góry, nowe wpisy z wideo – niżej oraz wpisy cykliczne (wszelkiego rodzaju serie, które publikujemy) – na samym dole. Pojawi się tu jeszcze sekcja z recenzjami, ale tu – przyznaję szczerze – nie wyrobiliśmy się do końca z jej optymalizacją, przez co na nią musicie jeszcze chwilę poczekać;
 • promocja naszych autorów. W ostatnim czasie nasza Redakcja powiększyła się o sporo nowych osób. W nowej wersji Tabletowo stawiamy na ich promowanie. Dzięki temu zarówno w zakładce Redakcja, jak również bezpośrednio pod każdym newsem, znajdziecie zdjęcie autora, jego krótkie bio wraz z linkami do profili w social media (oczywiście jeśli takowe podał);
 • wiele, wiele więcej…

Błędy, poprawki, opinie i zażalenia

…prosimy zgłaszać w komentarzach poniżej (jeśli dodaliście gdzieś wcześniej, już zostały przez nas przeczytane – nie musicie się dublować).

Strona na pewno nie jest idealna, sami od momentu wprowadzenia nowego wyglądu znaleźliśmy wiele błędów i wiele z nich już wyeliminowaliśmy. Jeśli jednak doszukacie się jakichś bugów wymagających poprawek – dajcie, proszę, znać. Jeśli byście coś zmienili, ulepszyli, poprawili, etc. – również poproszę wszelkie uwagi.

Nie obiecuję, że wszystkie weźmiemy pod uwagę, ale to w końcu portal dla Was – i to Wam ma tu być wygodnie.

Odnośnie nierównych kafelków z newsami na głównej, które wybitnie nie przypadły Wam do gustu – już mogę powiedzieć, że z tym walczymy i w najbliższym czasie zostaną zastąpione klasycznym widokiem newsów (news pod newsem, nie dwa boksy na jednym poziomie). Cieszymy się, prawda? :)
Dodatkowo w prawej kolumnie reklamy zostaną od siebie oddzielone, bo teraz, gdy dwóch reklamodawców ma białe tło, to się one zlewają.
Pojawią się również ostatnie komentarze – nad tym też pracujemy.

Kwestia przyzwyczajenia

Chyba nikt nie lubi zmian, ale są one konieczne i naturalne w przypadku wszystkiego, co się rozwija i rozrasta. Zawsze znajdzie się mnóstwo malkontentów, którym “nowe” nie będzie się podobało i będą wołać o przywrócenie “starego”. Niezależnie od tego, o jakiej sferze życia mówimy.

Mam jednak nadzieję, że nowa wersja strony przypadła Wam do gustu (z tego, co czytam, najbardziej wersja mobilna – wreszcie jest!). A jeśli nie, to że z czasem się do niej przekonacie.

Komentarze

 • Makabe

  Dla mnie – starego pryka pamiętającego początki internetu – nowa forma to porażka. Pełna komercja. Nie wiem gdzie artykuł, gdzie reklama. Który ostatni, który wcześniejszy, i czy to tabletowo.pl, czy tablety.pl czy inne prawie tak samo wyglądające portale. Do szału doprowadza mnie wersja mobilna, gdy klikam na artykuł a pokazuje się reklama, bo kliknąć trzeba nieco wyżej w obrazek a nie artykuł … i generalnie cierpię na oczopląs patrząc na nową formę. Swoją drogą zastanawiam się od jakiegoś czas co przedstawia logo.

 • kleofas

  Zamienić coś całkiem niezłego i czytelnego w chaotyczną tablicę reklamową budżetowych tabletów. Gratuluję, ale jeśli chodzi o mnie to liczba wejść i kliknięć na tej stronie spadnie drastycznie.

  • A przeczytałeś chociaż to, co napisałam powyżej?

   Po komentarzu wnioskuję, że niekoniecznie…

   • szkodasielogowac

    Pani Redaktor a co to zmieni czy ktoś czytał czy nie? Nie przetestowaliscie tego i tyle. Nie można się tłumaczyć w ten sposób!!! I wypuszczać taki bubel!

    • Było testowane, ale nie da się wyłapać wszystkiego w takich testach. Mnogość sytuacji, w jakich musi działać dana strona (warunków, przeglądarek, systemów, kombinacji między nimi, ekranów itp.) powoduje, że „złoty środek” trudno znaleźć i powstają błędy. Druga sprawa, to odrębne preferencje każdego z nas. Najłatwiej przyjść i pod przykrywką pseudoanonimowości sobie popsioczyć, nie mając bladego pojęcie o tym jak wiele trzeba zrobić by przygotować tak duży projekt, a później go wdrożyć. Zawsze coś wychodzi w praniu, ale to zawsze.

     Teraz zbieramy feedback i przyjrzymy się każdemu problemowi z osobna i każdej sugestii, ale to wymaga czasu. Trzeba przygotować wszystko, na nowo przetestować w różnych warunkach i znowu wdrożyć zmiany.

     Niedawno wygląd zmienił Spotify, wieszali na nich psy za to. Wszystko było źle. Że za czarno, że nieczytelnie, że za duże fonty, rozmieszczenie elementów, że wszystko. Minęło trochę czasu i nikt już o tym nie mówi, a z aplikacji korzysta się dalej. Mnie też nie wszystkie zmiany odpowiadały, ale odnalazłem się w nich i korzystam. Przyzwyczaiłem się i spodobały się. Uważam, że jest bardzo dobrze, doszły nowe opcje, wygląda to fajnie, wszystko stało się nagle spójne. Niemniej na początku na takie nie wyglądało, bo przyzwyczajenie to silnie uczucie i potrzeba czasu, by dostosować się do zmian.

     Bawią mnie takie komentarze, naprawdę, niczego nie wnoszą, nie służą niczemu i nikomu, oprócz autorowi, który sobie pojęczy i poprawi nastrój psując go innym. Taki mały trollek.

     • szkodasielogowac

      Jeśli prosicie ludzi o komentarze to musicie się liczyć że pojawi się garstka ludzi, którym coś się nie spodoba… i nie chodzi tu o moje jęczenie człowieku!
      “Było testowane, ale nie da się wyłapać wszystkiego w takich testach. ” dla mnie to JEDNOZNACZNE nie była testowana wystarczająco. Kropka.

     • Oczywiście, to naturalne, że takie osoby się pojawią, ale istotne jest też to w jaki sposób komunikują swoje niezadowolenie. Jeżeli sprowadza się to tylko do dźgania patykiem miedzy żebra, to nikomu to nie służy i w niczym nie pomaga.

      Mnie wystarczy tylko tyle, że zupełnie nie masz pojęcia o tym jak to wygląda i jak działa, więc Twoja „ocena” w tym wypadku nie jest zbyt wiele warta.

      O wszystkim co zostało wyposzczone na rynek (oprogramowanie, aplikacje, systemy) można powiedzieć, że nie zostało testowane „wystarczająco”. No bo jak to tak, tam się zdarzają błędy? Niektóre rozwiązania są nietrafione? Przecież to się nie godzi… a jednak, są. Dlatego znalezione błędy się poprawia i te firmy są otwarte na sugestie, stąd zmiany w nowych wersjach.

      My właśnie będziemy wprowadzać taką nową wersję z uwzględnieniem zmian i poprawek, które wyszły w praniu, a które w warunkach „laboratoryjnych” niezaistniały. To naturalny proces, odbywa się wszędzie, jak świat długi i szeroki nie było jeszcze takiego wdrożenia, które od początku stawało się tym właściwym, ocierając się o ideał. Życie życiem.

     • marim88

      Kolego widać że nie masz kompletnie żadnego pojęcia o testowaniu i wdrażaniu aplikacji/rozwiązań IT.

   • Do reklam nic nie mam, wszak chwalisz się 1,5m odsłon. Ale z drugiej strony serwis który ma taką renomę wybiera lay za 50 dolarów który wygląda jak sorry wymiociny smurfa? ;-) No ok, może mi się nie podobać, bo jestem dziwny, ale czy aby na pewno? No i ten wasz “spec” naprawdę nie potrafi wdrożyć skórek z themeforesta bez tylu wpadek? Nie wspomnę o braku jakiejkolwiek optymalizacji, w tym SEO. Nie mówię tutaj o jakiś wymyślnych działaniach, ale o absolutnym minimum jak wyłączenie wildcard domeny, stworzeniu mapy xml, dodaniu metatagów. Pomyśl o tym, mamy 2014 rok do jasnej cholerki :]

    Nie piszę tego złośliwie, najzwyczajniej żal dupę mi ściska :<

    Osobiście nie mogę się doczekać aż miną kolejne lata i znowu zmienicie lay, ale jednocześnie boję się tego..

  • wortex mine

   Niezłego i czytelnego? Buhahahha. Stary layout mógł pasować do strony głównej KC PZPR a nie serwisu o nowych technologiach.

  • To jest kwestia dyskusyjna. Na razie widzę dużo emocji i żadnych konkretów. Powiem tak, reklam jest tyle ile było zawsze, a nawet jedną mniej, to dzięki nim serwis się utrzymuje. Dzięki „wróżbito”, ale jest zupełnie odwrotnie, statystyki wzrastają i liczba czytelników rośnie z dnia na dzień. Nie jest to spowodowane samą zmianą, bo o tej nie piszemy szeroko. Odbywa się to normalnie, normalne dni, wpisy i życie toczy się dalej. Jak świat długi i szeroki zawsze zmiana wyglądu strony, nieważne gdzie, powodowała i powodować będzie mieszane odczucia. Nieważne też ile włoży się w to wysiłku, zawsze przyjdzie ktoś i powie, że mu się nie podoba. Powstało trochę problemów, które nie wyszły od razu i teraz pracujemy nad ich poprawą, ale jedno jest pewne, za 2 tygodnie do miesiąca nikt nie będzie pamiętał starego wyglądu i wszyscy przyzwyczają się do zmian. Zacznie się dalej życie z dnia na dzień, po staremu, tylko z nowymi szatami. :)

   • slv

    @Łukasz Ładecki
    czytam od góry komentarze. Na 15 sztuk, powiedzmy że 3-4 było pozytywne. Więc to nie jest tak, że ‘zawsze się ktoś znajdzie’. Tych ktosi jest jakby więcej niż 75%.
    A uwagi są ciągle te same.
    1) Odpust
    2) Bałagan
    3) 10 newsów na stronie. Trzeba klikać kolejne strony. Wiem wiem, ilość odsłon…
    4) przewijam stronę, wpisy układają się w ‘zygzag’. Lewo, prawo, lewo, prawo. I a samym końcu – prawo, prawo. Algorytm źle liczy ostatnią pozycję ? (Safari). Zresztą teraz zastanawiam się jaka jest chronologia wpisów i nie wiem, czy lewo, prawo, czy czyta się do dołu jedną kolumnę, a potem od góry druga kolumną ? eh…
    Nie ma co. Czytelne. Przekaz jest. Tylko ‘niektórym’ się nie podoba. Tej wersji się trzymamy.
    A że nie można zrobić kilku templatów i każdy sobie wybierze jaki lubi…, to ciekawe. Cały WordPress działa na szablonach. Widocznie WordPress to kosmiczna technologia jakaś….

    • Newsów na stronie zawsze było około dziesięciu, maks trzynastu ;-)

     W nocy (tak, dzisiejszej nocy) wprowadzamy zmiany, idąc za głosem Użytkowników. Może warto poczekać jeszcze kilka godzin i zobaczyć wtedy, jak to wszystko będzie wyglądało. Na pewno wielu zmiany przypadną do gustu.

     • slv

      @katarzyna_pura:disqus
      lepiej lepiej. Jest lepiej. Juupi.

      p.s.
      tak, za głosem Użytkowników warto czasami iść.

 • spawnn

  Jak dla mnie wszystko ok, kwestia przyzwyczajenia, a też myślę że ludzie głównie wchodzą tutaj z uwagi na treść strony, a nie layout :P

  Jedynie nie wiem czy jestem w tym osamotniony, ale na innych stronach się mi to nie zdarza – czcienki zastosowane na stronie nie wyświetlają mi się prawidłowo (“kwadraciki” zamiast polskiich znaków), używam Opery. W innych komentarzach widziałem, że ktoś już to zgłaszał, ale tylko co do pogrubionej czcionki, a w moim przypadku całe artykuły tak mają, co utrudnia czytanie…

  • Ooo, dzięki za uwagę. Przyjrzymy się temu.

  • hymmm, możesz napisać coś więcej o tym? Jaka wersja przeglądarki, jaki system?

   • LCD

    Ja pisałem wcześniej o tym i dodam tylko że na operze 12 i Windows 7, oraz na mobilnej operze classic i Android 4.4.2 w galaxy note 2

    • Musiałem przeoczyć, sporo się dzieje i nie wszystkie komentarze jeszcze przeczytałem. Dzięki za info, znajdziemy problem i go rozwiążemy. Potrzebuję tych informacji, żeby móc odtworzyć problem, tylko tak będę pewien, że sprawa została rozwiązana. Thx.

     • WaldekA

      U mnie to samo Zamiast polskich literek prostokąciki. Win7, 64bit, Opera 12.17.

 • Pshem

  Zmiany są ważne, i powinny być wprowadzane cyklicznie, to tak naprawdę pomaga utrzymać czytelników. Jedynie mogą się zmieniać gwałtownie pewne zasady nawigacji.
  Jedynie co mi się osobiście nie podoba to ten niebieski kolor jest zbyt odpustowy i razi po oczach. Bardziej stonowany pastelowy byłby lepszy

  • Pshem

   Nie mogą … miało być, zjadło mi “nie” :)

 • Adams

  Ja jestem na TAK – lay mi się podoba, jednak powiedzmy sobie szczerze z reklamami to jest mega przeginka. Zdaję sobie sprawę z tego, że utrzymanie portalu coś tam kosztuje ale u Was ciężko oprzeć się wrażeniu, że to portal dla reklam a nie dla treści. Mnie osobiście, strasznie to zniechęca ..

  • Ale co konkretnie masz na myśli z tymi reklamami? Pytam nie ze złośliwości, tylko chcę się dowiedzieć w czym rzecz.

   W poprzedniej wersji strony reklam było dokładnie tyle samo, co teraz. Były w tych samych rozmiarach i (prawie) w tych samych miejscach. Tak, jak pisałam w tekście powyżej, reklamy w prawej kolumnie zostaną rozdzielone, żeby było widać gdzie się jedna kończy, a druga zaczyna (teraz się zlewają). Reklamy między wpisami na głównej też były – tylko że przez klasyczny wygląd wpisu, były może mniej widoczne. To też, jak napisałam, ulegnie zmianie. Już nad tym pracujemy – będzie to wyglądało dokładnie tak, jak poprzednio.

   • Adams

    Ale ja nie napisałem, że w nowym layoucie jest więcej reklam tylko, że ogólnie jest ich za dużo. Jestem w stanie przyjąć, że taka mało rzucająca się kolumna reklamowa gdzieś tam musi być.. no ale na tabletowo gdzie oka się nie zawiesi tam reklama. Zresztą sami zobaczcie na zrzucie http://scr.hu/2rvw/ukrwx są 4 wpisy z treścią i 6 reklam. Nie lubię porównywać nikogo do konkurencji ale na serio, da się utrzymać estetycznie lay przy okazji reklamując kogo trzeba.

  • temash

   Aż wyłączyłem adblocka, żeby sprawdzić. I… jest dokładnie tyle samo reklam co w starej wersji i w tych sanych miejscach.

   A chyba nawet jest jedną poziomą reklame mniej.

   Mi się layout podoba, tylko trochę za dużo miejsca zajmuje ta niebieska góra.

 • mm

  Przy przesunięciu strony w dol warto, żeby byl jakiś przycisk do powrotu na górę

  • adamm

   Jest przecież

 • Jarosław Piotrowski

  Pani Katarzyno, sugeruję przenieś reklamy do jednej kolumny po prawej stronie. Aktualnie wchodząc na stronę główną, muszę się cholernie długo zastanawiać, który z obrazków przedstawia artykuł, a który jest reklamą. Jest to cholernie nieczytelnie, bo na większości tych obrazków są zdjęcia tabletów i tworzy się z tego jeden wielki chaos.
  Jako nowy użytkownik Waszej strony szybko bym się zniechęcił tym kalejdoskopem reklam i artykułów.
  Mnie akurat ratuje to, że mam Wasz serwis w RSSach gdzie wszystko jest proste i czytelne.

  • Niebawem to poprawimy. Kwestia najbliższych dni.

  • Doxos

   Dołączam się do tej prośby, bo często są na tej stronie występują reklamy o tabletach a i strona jest o tabletach. A gdy to wszystko jest razem to ciężko się połapać.

 • Ja(ten prawdziwy)

  Krótko mówiąc- wszystko jest POROZWALANE.
  Odstępy między odnośnikami na głównej, między wyrazami i linijkami w tekście (co jest najbardziej uciążliwą ze zmian).
  Rozumiem, że może na tablecie wygląda to dobrze, jednak na smartphone’ie nie za bardzo…

  • Poprawimy. Dzięki za uwagę.

   • Ja(ten prawdziwy)

    No i dobrze ;)

 • j22

  Nie mowie tego zlośliwe ale faktycznie ciężko sie połapać na głównej – brzydki niebieski kolor, kafelki porozwalane, niewiadomo co kliknąć. To juz taki spidersweb.pl przynajmniej jest w miare czytelny, choc tez te nieszczesne kafelki (po co to komu? zamiast czytac tytuł po tytule idąc w dół czlowiek musi skakać z kafla na kafel :/). Uważam, że livesmarter.pl ma to całkiem fajnie rozwiazane – czytelnie, w jednym rzedzie, komentarze są świetnie pokazane, reklamy nie nachodzą na content. O zomiesamuraiu nie wspominam – to jest swietny przyklad jak zrobic dobrze kafle. a nawet bardzo dobrze.

 • Diabeł

  Bardzo przyzwyczaiłem się do poprzedniej wersji.Czytam Was od dwóch lat.Ta zmiana trochę mi nie spodobała się,ale myślę że dobrze jest,że jednak coś nowego nastąpiło.Jeden mały problem.Strony wczytują się dużo wolniej niż przed zmianą,jeśli dałoby się to zmienić,byłoby super.

  • Pracujemy nad tym. Na pewno jeszcze kilka dni potrwa zanim znajdziemy i usuniemy różne powstałe problemy z nowym wyglądem, ale zmiany nadejdą na pewno.

 • Diabeł

  Aha jeszcze jedno,jaki jest adres Wasze stronki w wersji mobilnej?

  • Nie ma wersji mobilnej jako takiej. Design jest responsywny, dostosowuje się do różnych wielkości ekranu. Po prostu wchodzisz na nią tak jak zwykle. :)

 • barwniak

  Na głównym layout-cie nie wyświetla się liczba komentarzy

 • uru28

  Problem z banerami reklamowymi jest tylko taki że na razie nie odróżniają się od okienek z tekstami za szczególnie i są z nimi przemieszane,co powoduje że łatwo kliknąć (zwłaszcza na tablecie) nie to co się chce…Przeniesienie reklam na jedną stronę załatwi sprawę, opcjonalnie inne tło reklam lub wyraźna ramka która będzie charakterystyczna dla treści reklamowych.
  Kolorystyka jest kwestią gustu,wszystkim nie dogodzi,chyba że redakcja zrobi opcję z wyborem koloru co jest możliwe (aczkolwiek niebieska stylistyka mi akuratnie pasi).Z resztą co po niektórzy powinni pamiętać zapowiedzi “różowej” wersji ;)
  I jeszcze kwestia komentarzy.Poprzednio komentarze dodawane były od razu.Obecnie wyświetla się “za minutę” oraz “za kilka sekund”(edycja postu jest od razu,kwestia dotyczy tylko dodawania nowego). Sęk w tym że przez okres minuty nie można przejść do innej strony bo koment ginie.To kwestia zmian czy samego disqus?

  • Niestety, nie jest możliwe ich przeniesienie z różnych powodów. Gdyby było, już dawno byśmy to zrobili. Obecnie pracujemy nad zmianą rozmieszczenia i ułożenia elementów, żeby to było lepiej widoczne, poza tym reklamy z boku dostaną obwódkę i linię oddzielającą jedno od drugiej. Nad odpowiednimi zmianami już pracujemy i niebawem wdrożenie. Jeszcze trochę cierpliwości. :)

   • uru28

    Ramka powinna wystarczyć;).Zastanawiam się czy panel górny z nowościami zamiast obecnej wersji (przeskakujący z dwoma oknami dodatkowymi) nie lepiej by wyglądał w wersji kafelków aktywnych (coś ala windows 8.1) Pan Piotr Górecki pewnie przyklaśnie;) ale bardziej chodzi mi o przejrzystość.Poza tym w takiej sekcji zmieści się więcej takich okienek ,ale to naturalnie tylko propozycja a teraz i tak macie masę pracy z tym co jest.Doceniam ogrom pracy,sam pisałem swoją stronę w html ucząc się od podstaw i mam jasność ile to wymaga pracy i jakie potrafi być irytujące;)

    • Dzięki za zrozumienie, miło. :) Twój pomysł jest interesujący, sam lubię takie rozwiązania, ale na razie mamy to i raczej nie zmieni się to szybko. Pewnie za jakiś czas, gdy uporamy się z innymi rzeczami i będzie czas na przebudowanie tej części skórki. Niemniej mamy w pamięci. ;)

 • RobertK

  Witam. Od pewnego czasu jestem stalym czytelnikiem Państwa strony. Bardzo ciekawe artykuły. Z przyjemnością się zaglądało na stronę czy nie ma nic nowego. Ale nie będę ukrywał że ostatnia zmiana co do layoutu zupełnie mi się nie spodobała. Mało czytelny i to męczące przewijanie jednej kolumny. Na ekranie wyświetla sie widok prawie dwóch okien do artykułów. Za duże jak na duży smartfon, a na wzrok nie narzekam. Rozumiem ze to tzw wersja na smartfony. Taka nowomoda by coś dobre zastępować “lepszym”? Zdecydowanie wolę mieć widok całej strony gdzie na dużym ekranie Note2 była Państwa strona czytelna. Łatwiejszy i szybszy wybór tego co mnie interesuje. Teraz to ciągłe głaskanie ekranu kciukiem by przewijać. Boję się że mi ekran się wytrze ;-). To oczywiście był żart. A na poważnie pytanie czy będzie jakiś wybor by można było na smartfonie otwierać pełną (laptopową) wersje strony z 3 kolumnami?
  Poza tym problem z wyświetlaniem polskich znaków, ale ta kwestia była już poruszana.
  Przeglądarka opera.
  Poza tym życzę powodzenia, trzymania dotychczasowego poziomu merytoryczności. No i oczywiście lepszej czytelności strony na smartfonach. Bo na laptopowej wersji nowe zmiany sa ok.
  Pozdrawiam rk

 • prośba

  Czy nie można by gdzieś na nowej stronie umieścić przycisku który przełączał by stroną do starej wersji, która w moim odczuciu była o wiele bardziej czytelna ? Takie rozwiązanie myślę że było by najbardziej korzystne dla wielu użytkowników. Strasznie naciapane wszystkiego w tym nowym wyglądzie :/

  • Niestety, nie da się tego zrobić w sposób bezbolesny i nie jesteśmy w stanie dać takiej możliwości. Niemniej najistotniejsza jest sama treść, a ta jest czytelna przecież, ale i tu będą jeszcze zmiany, trochę cierpliwości. Gówna strona się zmieni, by jej czytelność wzrosła. Pracujemy i nad tym.

   • slv

    @Łukasz Ładecki

    “ta jest czytelna przecież”….

    hmm, jak dla kogo :)

    Kiedyś był taki żart. “W restauracji kelnerowi spadła taca ze sztućcami. Zrobił się wielki raban. A co ciekawe, kilkoro młodych ludzi wstało i zaczęło tańczyć.”
    Może my co niektórzy jesteśmy ‘za starzy’ i nie łapiemy takiego ‘folkloru’ ?

 • janko

  Poprzednia wersja była czytelna, co jest warunkiem podstawowym, koniecznym i nie do pominięcia. Tutaj kwestia czytelności została całkowicie pominięta, to jest błąd fundamentalny, który przekreśla dalsze wysiłki, bo portal nie spełnia swojej podstawowej funkcji.

  W skrócie co jest nie tak:

  – chaos, dwie kolumny, nie wiadomo co jest nowe, co stare
  – reklamy pomieszane z artykułami
  – wielkie, niebieskie prostokąty, do tego migające gdy się najedzie myszką, głowa boli
  – nagłówki i te niebieskie prostokąty nie wiadomo do którego artykułu należą, do tego na górze, czy do tego poniżej
  – wielgachny, niebieski nagłówek strony, który nie zawiera żadnej treści, ani dobrze nie wygląda
  – poniżej tego wielgachnego nagłówka jakieś kolejne wielgachne zdjęcie, zupełnie od czapy, wygląda, jakby coś się na stronie rozjechało, trzeba przewinąć cały ekran, zanim zacznie się jakaś treść
  – wszystko wkurzająco rusza się i miga przy najeżdżaniu myszką, wygląda to tandetnie i infantynie, jak strona, zrobiona przez jakiegoś gimbusa, który dorwał się do komputera
  – czcionka w tych niebieskich prostokątach za wielka i nieczytelna
  – w sumie cała strona wygląda jak jeden wielki banner reklamowy Lidla czy Biedronki, tam też jest tak nawrzucane pełno kolorowych obrazków, a obok wielką, brzydką czcionką krzyczy nazwa reklamowanego produktu i cena

  Ogólnie, w skali 1-10, “nowy dizajn” oceniam na 0. Skucha na całej linii, ktoś włożył sporo pracy i zmarnował dużo czasu, żeby zepsuć coś, co było dobre.

 • rag

  Layout “dziwny” a forsowanie go w stylu “po co komentujesz skoro i tak będzie po naszemu a Tobie i tak kiedyś się spodoba?” nawet zabawne. Wersja na tablety przy przeglądarce firefox po przytrzymaniu nagłówka (celem otwarcia w nowej karcie) otwiera się tak czy siak w bieżącej… Nowe nie zawsze znaczy lepsze drodzy Państwo…
  No i po co wam adres email? Jak dobrze pamiętam kiedy nie musiałem go podawać pisząc jako gość…?

 • Krzysiek

  Proszę pospieszcie się z przywróceniem klasycznej listy newsów bo z obecnej nie da się wygodnie korzystać. Próbowałem kilka razy zawsze kończy się to frustracją.

 • rav

  Z mojej strony mam 2 zarzuty:

  – proponuje aby w kolumnie z newsami “NAJNOWSZE WPISY” zlikwidować podział na 2 mniejsze kolumny, ponieważ przeglądanie stało się bardzo niewygodne.
  – kolorystyka – ten błękit jest zbyt jaskrawy, proponuje błękit lekko przyciemnić, a granat lekko rozjaśnić.

 • Andrzej

  A mnie się osobiście nowy layout podoba. Tabletowo wyglądało już dość archaicznie ze starym layoutem i nowy wygląd i funkcje są jak najbardziej na miejscu. Widać dużo włożonej w nowy projekt pracy i pomysłów. Na początku zawsze pojawiają się jakieś błędy i taki to po prostu bywa przy tego rodzaju gruntownych przebudowach stron. Co do mnie, bo brakuje mi jeszcze uporządkowania informacji na Tabletowo w logiczne hierarchie z możliwością szybkich porównań.

 • Marcin

  Ja miałbym prośbę o zmniejszenie tego nagłówka. Nie dość, że nie jest za ładny (kwestia gustu ale mnie osobiście się nie podoba) to na ekranie 1366/768 czyli statystycznie najpopularniejszym ekranie zajmuje 2/3 powierzchni i po otwarciu strony aby przeczytać cokolwiek muszę od razu przewinąć ekran. Za to muszę pochwalić wersję mobilną tam nie mam zastrzeżeń i na telefonie wygląda super.

 • wójo Stefan

  Kaszan kompletny. Nieczytelne.
  Chaos na potęge.
  Chyba przestane tu zagladać.

  • slv

   @wójo Stefan
   czytasz w moich myślach. Kaszan do potęgi.

 • Damian

  Hejka,
  jak tylko tabletowo powstało codziennie śledziłem nowe wpisy i od razu po szkole odpalałem m.in. tego blogaska by zobaczyć czy nie ma czegoś nowego. Tak było do momentu kupienia tableta. Gdy go kupiłem, przestałem zaglądać na tabletowo. Jednak teraz po niemal dwóch latach taba trzeba wymienić i znowu tu zaglądam niemal co dzień.

  Ale przechodząc do nowego wyglądu strony od strony [paradoks ;)] wizualnej: poprzedni layout był ok, przyszły zmiany – i jest nie zawsze ok. Jak wchodzimy na tabletowo.pl wita nas brzydki niebieski prostokąt w połączeniu z czernią, który na środku gości reklamę (o niej nie będę pisał ;) ) wygląda to jakbyśmy się cofnęli 10 lat wstecz do prymitywnych form.

  Chcieliście iść w minimalizm i nie doszliście (mówię tu tylko i wyłącznie o tym co widzi osoba, która wchodzi bezpośrednio na tabletowo.pl; pierwsze wrażneie jest jednak ważne;)). Chcieliście iść za modą jeżeli chodzi o design w necie i się potknęliście.

  Żeby nie było, podoba mi się to co jest niżej, rozmieszczenie artykułów, slider (który jest stanowczo za nisko!!! ale fajnie, że jest). Moim zdaniem trzeba jeszcze popracować. Dużo popracować.

  Z tymi zdjęciami przy artykułach coś tak czuję, że chcieliście nawiązać do Antyweb, u nich wygląda to ładnie. Nawet bardzo ładnie ;) U was nie.

  Drobna sprawa, taka jak ikonki społecznościowe: raz są kwadratowe, raz okrągłe. To samo tyczy się waszych zdjęć.

  Naprawdę podoba wam się ten niebieski kolor?? Sprawia wrażenie, że jest zimno, chłodno i chce się wyjść, wcześniejszy pomarańcz bardziej pasował (i komponował się z czernią).

  Te błękitne napisy na granatowym pasku które są na górze w ogóle nie leżą. Są zbyt jaskrawe i aż świecą – chce się je zgasić…

  Po za tym nie ma konsekwencji w kolorystce, można tu naliczyć chyba z 5 odcieni niebieskiego…. moim zdaniem 3 wystarczyłyby.

  Podoba mi się motyw na dole z ilością odwiedzin ;) strzał w dziesiątkę. Tak samo jak cała stopka jest ładna, dlaczego tak ładna nie jest góra. Na stopkę się praktycznie nie patrzy…

  Wiem, że umiem ‘motywować’ ale naprawdę jak wchodzi się na główną stronę to nie chce się niczego więcej czytać. Nie będę was straszyć tym, że stracicie czytelnika – bo to bez sensu, jednak lubię widzieć ładne strony na których chętnie się przebywa a wasza wymaga jeszcze trochę ;) pracy.

  Wskazówka: Usuńcie czarne tło, które ponuro wita gości i szare tło poniżej. Ten niebieski prostokąt też możecie sobie darować, ew. ograniczając go jedynie to logotypu.

  Tak się rozpisałem ale mam nadzieję, że nie na marne. Przepraszam, jeżeli kogoś uraziłem, ale projektant tej strony nie powinien się pod nią podpisywać… przynajmniej nie teraz.

 • Czarek

  Można coś zrobić z tym sliderem w wersji mobilnej? Przez jego zmienną wysokość cała treść poniżej pływa (góra-dół) podczas przeglądania.

 • slv

  Mam jedno skojarzenie. “Pokoloruj Drwala” – tak się czuję. Dla mnie ta skórka to… katastrofa. Krótko i zwięźle.
  Czuje się jak półgłówek, któremu pokazuje się wielkie ikonki, kolorowe grafiki, nie daj Boże, żeby nie przesilić jego obolałej mózgownicy. Masakra ^n.

  • slv

   po updacie wg mnie znacznie lepiej. Przynajmniej wiadomo w jakim kierunku czytać – jedna kolumna.
   Mi osobiście nadal nie podoba się wykonanie sekcji ‘wyróżnione’. Elementy są jakby “przypadkowo przyklejone” – te po prawej stronie. Sama idea jest słuszna, ale powinno to być bardziej wkomponowane.

 • DR

  No cóż, kolejny antylinuksowy serwis. Albo niedouczony webmaster. Tak czy siak, oto jak się prezentuje teraz czcionka artykułu pod najnowszym Ubuntu Trusty (Mint 17). Jeśli ma to być wina linuksa, to od razu mówię, że czcionka komentarzy jest ok. I 99% innych serwisów jest ok.

 • Arrczi

  Nareszcie można Was czytać bez oczopląsów :)
  Super.

 • helbian

  A jednak udało się przekonać do jednej czytelnej kolumny, ale swoją drogą nie widzieć problemu z kompletnym brakiem czytelności tej pierwszej wersji, to mnie bardzo dziwi.

  Tak jestem trochę złośliwy, ale poważnie zachodzę w głowę jak dziś taką „innowacyjnością” grzebie się porządne, funkcjonujące nie raz latami portale .

  Jeśli chodzi o problemy z polskimi znakami w operze na PC, to korzystając z prepayd-owego 3G mam włączone „opera turbo” i właśnie wtedy nie ma polskich znaków.
  Po wyłączeniu „opera turbo” problem znika.

  Nie wiem w czym dokładnie problem, ale nie widziałem tego na innych stronach.
  Jak już wszystko ogarniecie, to pomyślcie również nad naprawą i tego.

  Aaaaa, i faktycznie górna „belka” zajmuje cały ekran (do pierwszego news-a trzeba już przewijać ),ale osobiście wolę tak umieszczane reklamy, niż utykanie ich wszędzie gdzie popadnie. Noooo, trochę ich jest, ale na razie do zniesienia. ;)

  Tak czy siak, już nie ma odruchu do natychmiastowego zamknięcia strony i w końcu można spokojnie poczytać.

 • Wektor

  Jest super!
  Kasiu marudami się nie przejmuj na tej szerokości geograficznej znawców od wszystkiego i wujków dobra rada jest aż nadto ;)
  Jedyne co jeszcże by się przydało – już od dawna o tym cośtam wspominałaś – to baza tabletów – wiem że nie jest łatwo to prowadzić ale może stworzyć mechanizm/platformę i byłaby uzupełniana w formule społecznościowej – jak np. wikipedia.

  • helbian

   Człowieku, jakimi marudami?

   Nie ma co zachwalać jak są problemy.A błędy były kardynalne w projektowaniu układu strony, co mogło spowodować zupełny odpływ czytających. Bez nich żaden serwis nie przetrwa, a tego nikt z Nas raczej nie chce.
   Wszystkie moje uwagi, tak wcześniejsze, jak i te są tylko po to, aby właśnie tak się nie stało.

   A co do problemów z czcionką, to chyba jest coś więcej namieszane, bo po wejściu na forum nie pomaga nawet wyłączenie “opera turbo”.
   Dodatkowo czcionka ma problemy ze skalowaniem przy powiększeniu w operze na PC,
   więc pisanie, że “jest super” jest moim zdaniem nie na miejscu, bo super nie jest, ale są zmiany w bardzo dobrym kierunku.

 • Janusz

  Komentarz napisany w notatniku, a następnie przeklejony, bo na stronie mobilnej po 4 linijkach tekstu wszystko się zawiesza…

  Na tabletowo.pl zaglądam coraz rzadziej. Kiedyś to było kilka razy dziennie, potem raz dziennie, dziś to pewnie raz na tydzień, może rzadziej. Fakt jest taki, że głównym powodem takiego postępowania był po prostu brak rozwoju strony, który się dłużył i dłużył. W tekście pada informacja, że była masa przeciwności, ale wydaje mi się, że nic nie powinno zająć aż tak dosadnie długo. Teraz w końcu zmiana nastąpiła. Ale czy na lepsze? Kwestia gustu. Ja sam nie wiem, ciężko mi powiedzieć, bo nie mogę nijak znaleźć opcji jak przełączyć tę stronę mobliną na desktopową. Ta mobilna mi się nie podoba, jak zresztą większość mobilnych, ale czemu nie mogę wyświetlić pełnej wersji to nie rozumiem? Tak więc osobiście 50% strony jest słaba! Druga połowa… Nie wiem.

  Nie rozumiem absolutnie podejścia Pani Szefowej portalu, która na końcu swojego wpisu daje do zrozumienia, że jak Czytelnikom się nie podoba no to sorry… Macie się przyzwyczaić i tyle. Prośba o pisanie poprawek też jest bez sensu jak za chwile pada informacja, że i tak szansa na jakieś większe zmiany jest mała.

  Niestety, z żalem muszę przyznać, że Pani Szefowa dobrze pisze (do momentu gdy próbuje żartować) ma chęci do prowadzenia bloga i tego jej odmówić nie można, ale menedżerem strony jest niestety nijakim. Myślę, że warto zastanowić się nad kimś kto mógłby od tej strony pomóc, bo tak długo nie pociągnięcie. Fajnie, że dużo nowych autorów się pojawiło, którzy mają frajdę i godzą się pisać za darmo. Chyba to teraz tak najbardziej utrzymuje was przy życiu: wiele nowych postów, czasem nawet niekoniecznie na tematy ściśle związane z tabletami tak jak to było kiedyś. Rozumiem, że Szefowa chce zarobić na swoim portalu, ale odrobina inwestycji nie zaszkodzi. Mądrej inwestycji. Bo ta teraz to chyba jednak strzał samej sobie w kolano…

 • Diabeł

  Teraz po małych poprawkach jest zdecydowanie lepiej.Jest większy porządek,już nie ma tego chaosu.Jak najbardziej na plus.Cieszę się.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona