Ważne

W skrócie: Pocket Premium, Asus Transformer Book Flip, Android 4.4.3 dla Nexusa 7 i przecena Writer Pro na iOS

Tajwańskie targi Computex w ostatnim tygodniu skutecznie odwróciły naszą uwagę od niektórych równie istotnych wydarzeń. Zapraszam na skrót informacji, o których nie wspomnieliśmy, a niewątpliwie wypada. Kolejna porcja wiadomości W skrócie!

Pocket w wersji premium

Kojarzycie aplikację Pocket? To popularna kieszonka, służąca do przechowywania artykułów do przeczytania na później. Jakiś czas temu doczekaliśmy się wersji premium Pocket, która zawiera sporo ciekawych właściwości. Wśród nich znajdziemy przede wszystkim dostęp do zapisanej treści nawet, gdy strona, na której dany artykuł się znajdował, została usunięta. Do tego otrzymaliśmy także możliwość rozszerzonego wyszukiwania haseł w tekstach oraz korzystania z sugerowanych tagów dla lepszego odnalezienia treści, które mogą nas interesować.

Konto premium kosztuje 45 dolarów na rok lub, jeśli wolicie płacić miesięcznie, 5 dolarów. Aplikacja dostępna jest zarówno na Androida, jak i iOS.

Asus Transformer Book Flip

Koncepcja urządzenia z ekranem obracanym o 360 stopni nie jest nowa, ale Asus postanowił ją zaadaptować w swoim sprzęcie. Tak też powstał Transformer Book Flip, który został zapowiedziany w trzech rozmiarach, z ekranami, oczywiście dotykowymi, o przekątnej 13,3”, 14” oraz 15,6”. Wszystkie będą oferowały Windowsa 8.1, rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli oraz procesory Intel Core i3, i5 lub i7. Najmniejsza wersja będzie ważyła 1,75 kg, największa – 2,6 kg.

Do sprzedaży Transformer Book Flip ma trafić w 2014 roku. Szczegółów brak.

Writer Pro na iOS przeceniony do 4,49 euro

Jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy edytor tekstowy na sprzęt z systemem operacyjnym iOS. Jego standardowa cena to 17,99 euro. Chyba nie trzeba mówić, że się opłaca kupić w promocji?

Nie wiadomo jednak jak długo będzie obowiązywała obniżona cena. Link do AppStore.

Prestigio MultiPad 8.0 HD z aktualizacją oprogramowania

Nie jest to co prawda Android 4.3 Jelly Bean ani tym bardziej KitKat, ale zawsze cieszy nas, gdy producent pamięta o aktualizowaniu swoich urządzeń. Oprogramowanie znaczone jest numerem 1.0.4 i wprowadza przede wszystkim usprawnienie działania MultiPad 8.0 HD, wzrost wydajności oraz stabilności pracy, jak również pomniejsze poprawki błędów, między innymi z odtwarzaniem wideo oraz dodaje kilka aplikacji od Prestigio.

Aktualizacja oprogramowania cieszy tym bardziej, że jest to tablet z niskiej półki cenowej – kosztuje ok. 350 złotych.

Asus Transformer Pad TF103 i Transformer Pad TF303

Prezentacja obu modeli podczas Computex nie była dla nas żadnym zaskoczeniem. Oba modele, Transformer Pad 103 i Transformer Pad TF303, pojawiały się w sieci tak często, że aż trudno było uwierzyć w to, że na ich prezentację musielibyśmy czekać do wrześniowych targów IFA w Berlinie.

Jakiś czas temu jednak pisałam, że słabszy z modeli, TF103, trafi do sprzedaży jeszcze przed tajwańską premierą, 27 maja. Niestety, jego data premiery uległa zmianie i aktualnie mówi się o 12 czerwca. Cena bez zmian: 1299 złotych z klawiaturą oraz 1099 złotych – bez.

Dane odnośnie TF303, tj. cena i dostępność w Polsce, nie są znane.

Android 4.4.3 dla Nexusa 7 2013

Kilka dni temu amerykański oddział T-Mobile zapowiedział nadchodzącą aktualizację Nexusa 7 2013 do Androida 4.4.3, wczoraj takowa pojawiła się dla tabletów niebrandowanych w Indiach. To może oznaczać jedno: wkrótce wszystkie egzemplarze powinny otrzymać możliwość aktualizacji.

Zmiana layoutu Tabletowo

… ale na ten temat powstanie osobny wpis. Tak, wcześniejsze wszystkie komentarze odnośnie nowego wyglądu przeczytaliśmy i już wyciągamy wnioski.

źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona