Ważne

SXPD za darmo w App Store

screen480x480[1]

Wydawcy komiksów dawno już odkryli, że tablety stanowią idealne urządzenie do obcowania z tą formą sztuki, czego efektem są rozmaite komiksowe aplikacje, które można znaleźć w sklepach z aplikacjami na urządzenia mobilne. Autorzy SXPD postanowili jednak pójść o krok dalej i stworzyli tabletowy komiks, w którym rola czytelnika nie ogranicza się już do biernego obserwowania wydarzeń.

Fabuła 42-stronicowej opowieści przenosi nas do dystopijnej przyszłości, w której USA dorobiło się dodatkowego, „prywatnego” stanu, rządzonego przez wielką korporację. Przedstawione w niej wydarzenia oscylują zaś wokół tajemniczej organizacji terrorystycznej, znajdującej się w posiadaniu broni masowej zagłady. Co jakiś czas spokojne czytanie komiksu przerywane jest dynamiczną, interaktywną sekwencją, w której siadamy za sterami uzbrojonego motocykla, by – pędząc przed siebie – zmierzyć się z grupą podobnie wyposażonych przeciwników. Wszystko to okraszono zaś świetną oprawą graficzną, za którą odpowiedzialny jest Duke Mighten, rysownik mający na swoim koncie współpracę między innymi z wydawnictwami DC i Marvel.

Grę SXPD będzie można pobrać za darmo z internetowego sklepu App Store przez bliżej nieokreślony czas. Jej normalna cena wynosi natomiast 1.79 euro. Twórcy gry zdradzili też, że już niedługo powinna pojawić się wersja na tablety z systemem Android.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona