Ważne

Jak tani może być mocny tablet z Chin? Co powiecie na 16 centów?

xiaomi-mi-mi-pad

Chińskie urządzenia bardzo często kuszą swoją niezwykle niską ceną. Nie chodzi mi tylko u budżetowe tablety, które mają słabe podzespoły. Również te z wyższej półki potrafią mieć tak atrakcyjną ceną, że przez chwilę sami będziemy chcieli mieszkać w Chinach. Co jednak powiecie na topowy tablet za 16 centów?

Xiaomi to firma, którą na pewno kojarzycie. Jest odpowiedzialna za świetne smartfony oraz phablet Redmi Note, który bije rekordy popularności w Państwie Środka. Jest to wynikiem genialnego wręcz połączenia mocnych podzespołów oraz atrakcyjnej ceny. Jednak czy Xiaomi może sobie pozwolić na sprzedawanie tabletów po 16 centów?

Oczywiście! 7,9-calowy tablet Mi Pad został zaprezentowany jakiś czas temu i jego regularna cena to 240 dolarów. Za to co oferuje jest to świetna cena i chyba nikt nie nie ma co do tego wątpliwości. Jednak Chińczycy mają niespodziankę dla swoich najwierniejszych fanów. Mogą oni aplikować o wersję beta tego urządzenia, które kosztować ich będzie tylko 16 centów! Dodatkowym haczykiem jest to, że muszą oni poświęcić również 300 punktów (zebranych na stronach Xiaomi) za pomoc społeczności Xiaomi w internecie. Cała promocja zaczyna się 6 czerwca.

Przypomnijmy, że Xiaomi Mi Pad wyposażony został w 7,9-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, procesor NVIDIA Tegra K1 o taktowaniu 2,2 GHz, 2 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 16 GB lub 64 GB pamięci wbudowanej (+ slot na karty MicroSD). Poza tym oferuje on również 8-megapikselowy aparat główny, 5 mpix na przednim panelu, baterie o pojemności 6200 mAh oraz system Android. Myślicie, że ta konfiguracja warta jest 16 centów?

Źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona