7–calowy Granville Fly z Tegrą 4 kosztuje tylko 160 dolarów

Granville Fly

Chińskie tablety to nadal w wielu przypadkach tanie urządzenia, nieoferujące niczego specjalnego. Jedynie cena jest niezwykle kusząca. Jednak coraz częściej to właśnie Chińczycy przecierają szlaki w wielu kwestiach i nowe rozwiązania trafiają właśnie do nich. Samsung, LG czy Sony nie mogą sobie pozwolić na wprowadzenie czegoś bez głębszego zastanowienia. Chińczycy mogą zaryzykować, ponieważ jak nie ten tablet, to inny się sprzeda. Takim urządzeniem jest Granville Fly, który pracuje pod kontrola Tegry 4.

Granville Fly to 7-calowy tablet, który wyświetla obraz w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Za jego moc odpowiada wspomniana już Tegra 4 oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Znajdziemy w nim również 16 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć za pomocą kart MicroSD, 5-megapikselowy aparat główny (3 mpix na przodzie) oraz baterie o pojemności 4100 mAh. Dodatkowo razem z nim dostaniemy rysik.

Ten tablet kosztuje tylko 160 dolarów, co jest bardzo atrakcyjną ceną za takie urządzenie. Oczywiście nie wiadomo jaka będzie wydajność Tegry 4 jeśli będzie wspierana tylko przez 1 GB RAM. Nawet jeśli nie będzie ona zbyt wysoka to w Chinach zapewne znajdzie się na niego wielu chętnych. A Waszym zdaniem NVIDIA Tegra 4 ma jeszcze szansę pojawiać się również w produktach największych firm technologicznych czy jednak będą oni stawiać na Snapdragony lub nową Tegrę K1?

Źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona