Wiko VIEW

LG w przyszłym tygodniu pokaże 6–calowy ekran QHD

LG-QHD

LG G3, który dopiero co został zaprezentowany posiada 5,5-calowy ekran o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli). Dzięki temu wyprzedził Samsunga oraz innych topowych producentów, ale jak wiemy chińskie firmy już wcześniej pokazywały urządzenia z takimi wyświetlaczami, a dobrym przykładem jest Oppo Find 7. Jednak teraz czas na większy ekrany o takiej rozdzielczości od Koreańczyków.

LG zapowiedziało, że w przyszłym tygodniu na SID (Society for Information Display’s w San Francisco) zamierza pokazać 6-calowy ekran, który również będzie miał taką rozdzielczość. Jego zagęszczenie pikseli wyniesie 491 ppi, co jest doskonałym wynikiem, nawet w porównaniu do LG G3 z 534 ppi. Jednak to nie koniec tego trendu.

LG zapowiedziało również, że w przygotowaniu są ekrany do smartfonów mające zagęszczenie pikseli na poziomie 600 i 700 ppi! Jeden z pracowników wspomniał również, że Koreańczycy są teraz przed konkurencją i będzie im bardzo trudno nadrobić te różnice. Zdradził również, że jeszcze większe rozdzielczości trafią do tabletów i phabletów, gdy tylko upowszechnią się materiały w 4K.

Oczywiście dobrze, że producenci rozwijają swoje technologie, ale nie widzę sensu tworzyć smartfona z zagęszczeniem pikseli 700 ppi. Aktualne flagowce to i tak duża przesada, a takie potworki przy aktualnych bateriach nie mają sensu. Muszę przyznać w tej sprawie rację CEO Huawei, który stwierdził, że ekrany QHD to głupota!

Źródło

Komentarze

 • Takaszi

  A po co szukać w tym postępowaniu sensu ? Cały ten wyścig jest bez sensu, ale ….. jest zaje….. i mnie kręci. Chcę więcej za mniej i to już. :-D .

  • QuiZ-

   O to właśnie chodzi :D

 • Trochę podwyższą to ppi, zaraz coś podwyższą innego i znowu coś unowocześnią… i zaraz smartfon, którego znaliśmy będzie nie do poznania.

 • Nie wiem jak wam, ale mi nie podoba się górna ramka czarna, a dolna biała. Gdyby obie były czarne (lub białe) to moim zdaniem było by spoko.

 • janko

  Widzę, że “gorącym njusem” nie jest już nawet to, że jakaś firma pokazała coś, co kiedyś w przyszłości może będzie sprzedawać, ale na razie nie jest dostępne. “Gorącym njusem” jest już zapowiedź pokazania tego czegoś w przyszłości!

  A to zdjęcie to przecież kretyński fotomontaż, kolorowy obrazek tego niby ekranu i frontu telefonu jest wklejony na zdjęcie płytki z elektroniką. Po co niby na tę “płytkę laboratoryjną” nałożyli sobie front telefonu? Żeby kawałek plastiku z wyeksponowanym logiem producenta zajmował miejsce i utrudniał podłączenie kabli? “Gorące njusy” dla gimbazy, ręce opadają…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona