Ważne

Tappy Chicken – nietypowa prezentacja silnika Unreal Engine 4

screen480x480[1]

Pierwszą produkcją na urządzenia mobilne wykorzystującą silnik Unreal Engine 3 była Infinity Blade – gra, która w dniu premiery powalała nie tylko sporą dawką grywalności, ale też wysokiej jakości grafiką, której próżno było szukać wśród tytułów konkurencji. Większość graczy niemal podświadomie spodziewała się więc, że pierwsza gra wykorzystująca Unreal Engine 4 wprowadzi nas w kolejną epokę mobilnego grania. Mówiąc krótko: Tappy Chicken raczej nie spełni ich oczekiwań.

Pierwsza gra na silniku Unreal Engine 4 stanowi bowiem, jak już zapewne zdążyliście się domyślić patrząc na powyższy obrazek, kolejny klon popularnego jakiś czas temu Flappy Bird. Twórcy silnika chcieli bowiem pokazać, że ich produkt, kojarzony dotychczas głównie z dużymi, rozbudowanymi produkcjami, jest także narzędziem wszechstronnym i prostym w obsłudze. Okazuje się bowiem, że za Tappy Chicken odpowiedzialny jest Shane Caudle, jeden z grafików współpracujących z Epic Games, który nie miał wcześniej żadnych doświadczeń z programowaniem. Autorzy silnika mają nadzieję, że taka niecodzienna prezentacja zwiększy popularność nowego Unreal Engine wśród amatorów i hobbystów.

Gra Tappy Chicken dostępna jest do pobrania za darmo w sklepach App Store i Google Play. Licencję na silnik Unreal Engine 4 można zaś nabyć na oficjalnej stronie produktu.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona