Chiński rząd nie będzie korzystać z Windowsa 8

Windows_8_Market_Share

Windows 8 już od samego początku wywołał wiele kontrowersji. Wielu zakochało się w kafelkach, ale chyba jeszcze więcej użytkowników stwierdziło, że jest to nietrafiony pomysł. Czy tego chcemy czy nie Microsoft idzie w kafelki, jednak chiński rząd stwierdził, że mu ta droga nie odpowiada i zakazał używania urządzeń z Windows 8 we wszelkich instytucjach rządowych. 

Oficjalny powody podane do wiadomości publicznej są takie, że chcą oni promować energooszczędne rozwiązania i dbają o bezpieczeństwo rządowych komputerów. Jednak według wielu prawdziwym powodem jest zakończenie wsparcia dla Windowsa XP, który według badań Canalys jest nadal na 50% komputerów stacjonarnych w całych Chinach. Chiński rząd starał się o bezpłatne wsparcie dla tego systemu w Chinach, ale Microsoft odmówił i powiedział, że będą oni mieli takie same warunki jak reszta świata.

Microsoft odpowiedział, że w takim razie będzie dalej oferować instytucjom rządowym Windowsa 7 oraz będzie pracować nad wprowadzeniem Windowsa 8. Gigant musi się spieszyć, ponieważ jedną z alternatyw jest darmowa wersja Linuxa i chiński rząd może zarządzić, żeby ona była używana w placówkach rządowych.

Źródło

Komentarze

 • janko

  A “nasz żąt” kupi to, co przyniesie w teczce “przedstawiciel handlowy”, wystarczy, że sprzedawcy dorzucą do oferty kilka zegarków dla Sławka, może jakąś intratną posadę dla znanego speca od informatyki, lotnictwa, kolejnictwa, finansów i dziennikarstwa, niejakiego Józefa Bąka. I jeszcze jakiś fajny drobiażdżek dla Kasi.

  • W Chinach sytuacja jest o tyle skomplikowana, że tamtejszy rząd bardzo ceni swoją autonomię w internecie. Dlatego chociażby jest blokowany Facebook i częściowo Google.

 • goosu

  Win 8 dzieli ten sam los co Vista, tak to juz jest ze co 2 system od MS jest dziadostwem lub nie wnosi niczego co jest potrzebne uzytkownikom. W dodatku jaki sens kupowania win 8 gdy juz zapowiadaja za rok wydanie nowszej wersji.

 • uru28

  I do tego mają zastąpić system Microsoftu własnym systemem graficznie podobnym do XP…

 • AS

  Nie o kafelki tu idzie, tylko o pieniądze.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona