Kolejne przecieki sugerują zbliżającą się premierę Nexusa 6 i Nexusa 8

Nexus-6-Chromium-code

Tegoroczna konferencja internetowego giganta Google, Google I/O 2014, odbędzie się w dniach 25-26 czerwca – wiemy to nie od dziś. Na wydarzeniu w latach poprzednich poznawaliśmy istotne dla koncernu urządzenia i rozwiązania – doskonałym tego przykładem niech będzie choćby Nexus 7 pierwszej generacji i Android 4.1 Jelly Bean z Google I/O 2012 czy nowości związane z usługami i interfejsem Androida z Google I/O 2013. Kto wie, może właśnie w czerwcu poznamy jedną z dwóch nadchodzących nowości: Nexusa 6 i Nexusa 8.

Nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem, że właśnie te nazwy pojawiają się w sieci kolejny już raz. Wprost przeciwnie – piszę o tym właśnie dlatego: potwierdzają się spekulacje dotyczące kolejnego smartfona pochodzącego spod skrzydeł Google (Nexus 4: 4,7″, Nexus 5: 5″, Nexus 6: ?), jak również „większego mniejszego” tabletu (dotychczas były dwa 7-calowe: Nexus 7 i Nexus 7 2013, jeden 10,1-calowy: Nexus 10).

Tym razem Nexus 6 z Nexusem 8 pojawił się w kodzie Chromium. Niestety, poza nazwami na próżno w nim szukać innych informacji na temat nadchodzących urządzeń, jak choćby przekątna czy rozdzielczość ekranu, czyli dane, które czasami zdarzają się w tego typu kodach.

Kiedy możemy się spodziewać premiery nowości Google? Trudno wyczuć.

Pierwsza generacja Nexusa 7 została zaprezentowana pod koniec czerwca 2012 roku, natomiast druga – we wrześniu 2013 roku. Trudno zatem zgadywać czy faktycznie premiera ich młodszego brata, Nexusa 8, będzie miała miejsce na Google I/O 2014. Z kolei ze smartfonami było następująco: Nexus 4 debiutował w listopadzie 2012 roku, natomiast Nexus 5 – w październiku. W obu przypadkach mówi się, nieoficjalnie, o trzecim kwartale.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona