Ważne

Talisman: Digital Edition – kultowa planszówka w wersji na iPada

screen480x480[1]

Fani klasycznych planszówek z pewnością pamiętają kultową grę Talisman, znaną szerzej w naszym kraju pod nazwą Magia i Miecz (a także Magiczny Miecz, dzięki luźnemu podejściu wydawców do kwestii praw autorskich). Teraz ta żywa legenda powraca w nowym, cyfrowym wcieleniu, jako gra na tablety firmy Apple.

Talisman: Digital Edition pozwala nam pokierować losami jednej z kilkunastu postaci typowych dla stylistyki fantasy (wojownik, mag złodziej itd.), wędrujących po planszy w celu zdobycia potężnego artefaktu jakim jest Korona Władzy. Gra została zaprojektowana z myślą o rozgrywce w maksymalnie cztery osoby, mogące rywalizować ze sobą zarówno za pośrednictwem internetu jak i siedząc wspólnie przy jednym tablecie. W przypadku braku chętnych do gry istnieje też możliwość zmierzenia się z przeciwnikami sterowanymi przez AI. Tabletowa wersja wzorowana jest na najnowszej, czwartej edycji gry, wydanej w 2007 roku przez Black Industries, co oznacza, że fani oryginału będą musieli prawdopodobnie przyswoić sobie kilka nowych zasad.

Gra Talisman: Digital Edition dostępna jest do nabycia w sklepie App Store, gdzie kosztuje obecnie 5,99 euro. W sprzedaży dostępny jest również pierwszy oficjalny dodatek, noszący nazwę The Reaper, który wzbogaca rozgrywkę o nowe karty i postacie.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona