Ważne

Netbook z Androidem za 169,99 dolarów – Archos ArcBook. Nie wiem tylko po co…

archos arcbook

Tablety z Androidem za około 600 zł mają się dobrze. Nie działają co prawda mega zadowalająco, ale oferują typową podstawę dla kogoś mało wymagającego. Nie wiem tylko czy ktoś taki potrzebuję do takiego tabletu fizycznej klawiatury. Firma Archos poszerzyła swoją ofertę o netbooka, który jest w pełni uzależniony od Androida w wersji… 4.2.

Jest to sprzęt budżetowy. Może pochwalić się układem RK3168, czyli dwurdzeniowym procesorem stworzonym na bazie Cortex A9 o zegarze 1,2 GHz. Do tego pamięć RAM w ilości 1 GB i 8 GB pamięci wewnętrznej. Ekran ma przekątną 10,1″ i oferuje dość niską rozdzielczość 1024 x 600 pikseli. Dobrze, że chociaż jest dotykowy. Akumulator z kolei ma pojemność 8000 mAh.

archos arcbook 2

Oprócz Androida 4.2 domyślnie zainstalowany jest program OfficeSuite Pro 6. Do jakich celów będzie można wykorzystać ArcBooka? Chyba głównie do Facebooka i nieskomplikowanych dokumentów tekstowych czy plików PDF. I to głównie do ich odczytywania. Nie wierzę, że da się na tym urządzeniu komfortowo przeglądać Internet i tworzyć jednocześnie teksty, np. do pracy. Swoje negatywne „wizje” mogę poprzeć tabletami o zbliżonej specyfikacji, z którymi miałem styczność. Dodanie do nich klawiatury nic nie da.

Jest jednak pozytywny aspekt – cena. Pytanie tylko czy nie opłaca się nieco dołożyć i za około 800 zł  kupić nawet coś używanego?

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona