Ważne

Darmowe Wi-Fi w pierwszych pociągach od czerwca tego roku

ic

PKP Intercity podało do informacji, że w najważniejszych połączeniach kolejowych, już od czerwca, będzie dostępne darmowe Wi-Fi. Aż chce się powiedzieć – w końcu. Na pierwszy plan pójdą połączenia Warszawy z Krakowem, Trójmiastem, Katowicami i Wrocławiem. Nie jest jednak powiedziane, że darmowe Wi-Fi będzie na zawsze, dla wszystkich.

Operatorem, dzięki któremu możliwe będzie Wi-Fi jest T-Mobile. W pierwszym okresie działalności sieci różowa firma będzie testować efektywność infrastruktury – dlatego dostęp do niej będzie przynajmniej na początku darmowy.

Pierwszym wyposażonym w Wi-Fi składem będzie pociąg jeżdżący z Warszawy do Krakowa. W ciągu czerwca sieć ma być sukcesywnie instalowana w kolejnych wagonach. Z tego co wiemy, do wakacji z dobrodziejstw Wi-Fi mamy mieć możliwość skorzystać w co najmniej 4-5 składach. PKP Intercity planuje, że w przyszłym roku dostępność Wi-Fi będzie obejmować 140 wagonów Pendolino i 160 znanych nam do tej pory.

Ostatnio miałem okazję podróżować z Warszawy do Gdańska odnowionymi wagonami z przedziałami. Skład bardzo przyjemny, wagon odnowiony, klimatyzowany – w sumie bardzo dobrze. Podróż trwała jednak długo i brakowało mi sieci bezprzewodowej. Na chwilę obecną nie wiadomo czy dostęp do Internetu będzie darmowy dla wszystkich, czy na przykład wyłącznie dla klientów sieci T-Mobile. Prędzej spodziewałbym się wliczenia opłaty w cenę biletów. Jednak z drugiej strony podwyżka na pewno zostanie  negatywnie odebrana przez społeczeństwo. Ciekawe jak finalnie będzie wyglądać Wi-Fi w polskich pociągach.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona