Ważne

Apple kupi Beats Audio za niebotyczną kwotę 3,2 mld dolarów?

beats audio

Według zagranicznych źródeł Apple jest poważnie zainteresowane marką Beats Audio. Bardzo możliwe, że transakcja zostanie oficjalnie ogłoszona już w przyszłym tygodniu. Co ciekawe amerykańska korporacja jest gotowa słono zapłacić za producenta wysokiej jakości słuchawek. Kwota 3,2 mld dolarów, na którą ma opiewać transakcja sprawi, że byłoby to najdroższe przejęcie w historii firmy z Cupertino. 

Marka Beats Audio jest dobrze znana w mobilnym półświatku głównie za sprawą HTC, które w 2011 roku nabyło pakiet większościowy (50,1%) udziałów Beats. W dwóch krokach firma Beats Audio wykupiła się od HTC. Najpierw w roku 2012 25% akcji odkupiono za 150 mln dolarów, a następnie w 2013 roku resztę za 265 mln dolarów.

Dlaczego Apple może być zainteresowane zakupem muzycznej marki? Od pewnego czasu Beats Audio ma swój własny streamingowy serwis muzyczny o nazwie Beats Music. Podobno BM ma już jakąś bazę wiernych użytkowników. Na rynku serwis konkuruje z iTunes Radio. Bardzo możliwe, że Apple chce w pewien sposób połączyć obie muzyczne usługi.

Ostatnio, po inwestycji Carlyle Group, która wyniosła 500 mln dolarów szacowało się, że Beats Audio jest warte 1 mld dolarów. Nie wiemy jak mocno wartość marki założonej w 2008 roku przez Jimmy’ego Iovine’a oraz Dr. Dre poszła w górę. Jeśli przyjąć jednak wartość 1 mld, to firma z Cupertino zapłaciłaby trzy razy tyle – 3,2 mld.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona