Apple kupi Beats Audio za niebotyczną kwotę 3,2 mld dolarów?

beats audio

Według zagranicznych źródeł Apple jest poważnie zainteresowane marką Beats Audio. Bardzo możliwe, że transakcja zostanie oficjalnie ogłoszona już w przyszłym tygodniu. Co ciekawe amerykańska korporacja jest gotowa słono zapłacić za producenta wysokiej jakości słuchawek. Kwota 3,2 mld dolarów, na którą ma opiewać transakcja sprawi, że byłoby to najdroższe przejęcie w historii firmy z Cupertino. 

Marka Beats Audio jest dobrze znana w mobilnym półświatku głównie za sprawą HTC, które w 2011 roku nabyło pakiet większościowy (50,1%) udziałów Beats. W dwóch krokach firma Beats Audio wykupiła się od HTC. Najpierw w roku 2012 25% akcji odkupiono za 150 mln dolarów, a następnie w 2013 roku resztę za 265 mln dolarów.

Dlaczego Apple może być zainteresowane zakupem muzycznej marki? Od pewnego czasu Beats Audio ma swój własny streamingowy serwis muzyczny o nazwie Beats Music. Podobno BM ma już jakąś bazę wiernych użytkowników. Na rynku serwis konkuruje z iTunes Radio. Bardzo możliwe, że Apple chce w pewien sposób połączyć obie muzyczne usługi.

Ostatnio, po inwestycji Carlyle Group, która wyniosła 500 mln dolarów szacowało się, że Beats Audio jest warte 1 mld dolarów. Nie wiemy jak mocno wartość marki założonej w 2008 roku przez Jimmy’ego Iovine’a oraz Dr. Dre poszła w górę. Jeśli przyjąć jednak wartość 1 mld, to firma z Cupertino zapłaciłaby trzy razy tyle – 3,2 mld.

źródło

Komentarze

  • applemaniak
  • DiamondBack

    Biedne HTC. Szykują się na nich pozwy ;)

  • uze

    Kto bogatemu zabroni przepłacać? :)

  • LCD

    W sumie pasują do siebie. Jedni i drudzy koszą kasę za markę a nie oferują tego za co się płaci :P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona