Ważne

Adobe Voice, czyli kreator graficznych wideoprezentacji na iPada

01

Adobe pd jakiegoś czasu rozszerza swoje portfolio aplikacji na tablety, a w szczególności na iPada. Najpopularniejsze programy to wciąż Photoshop Touch, Reader czy Lightroom, ale firma regularnie zaskakuje nas czymś nowym. I tak się właśnie stało za sprawą premiery aplikacji Adobe Voice, czyli prostego, ale efektownego kreatora wideoprezentacji.

Nieważne czy chcesz stworzyć recenzję, prezentację marketingową czy pokazać jak ugotować jajko na twardo – wszystko to można zrobić dużo prościej dzięki appce Voice, która sprawia, że przygotowanie własnych wideoprezentacji staje się szybkie i proste. Aplikacja w kilku krokach przeprowadza nas przez proces tworzenia wideo, poczynając od konceptu, a kończąc na produkcie finalnym. Okazuje się, że osoby nawet bez większych zdolności designerskich, będą w stanie przygotować profesjonalnie wyglądające animacje.

02

Zaczynamy od wybrania tematu i rodzaju historii, a następnie tworzymy projekt dla własnego wideo – pomagają nam w tym proste tutoriale i podpowiedzi. Do każdej z tworzonych kart (ekranów) możemy dodać zdjęcie, tekst lub jedną z predefiniowanych ikon. Voice nie pozwala (na razie) na dodawanie do kart nagranego wideo, a jedynie na animowanie dodanych tekstów czy obrazów. Obrazów, których mamy do dyspozycji ponad 100 000 wbudowanych w aplikację na licencji CC, jeśli nie znajdziemy ich we własnej bibliotece. Nagrywanie audio (głosu) odbywa się oddzielnie dla każdej z kart, co pozwoli uniknąć wielu cięć i wpadek przy dłuższych wypowiedziach. Po nagraniu, filtry nałożone na dźwięk sprawiają, że brzmi on niemalże jak nagrywany w studiu. Do wyboru mamy również ścieżki dźwiękowe, które mogą akompaniować wypowiedziom głosowym.

Ciekawy pomysł? Chyba tak, szczególnie w krajach, gdzie tablety wykorzystywane są na co dzień w klasach na zajęciach lekcyjnych.

03

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona