Zmienia się szef działu projektowego Samsunga. Czy plastik odejdzie? Nie sądzę

A man uses his mobile phone in front of a giant advertisement promoting Samsung Electronics' new Galaxy S5 smartphone, at an art hall in central Seoul

Agencja Reuters donosi, że Dong-hoon, człowiek, który dotychczas był odpowiedzialny za wygląd serii Galaxy ustępuje pola swojemu zastępcy. Jego miejsce zajmie Lee Min-hyouk. Czy w ten sposób Samsung wyzbędzie się plastikowych nawyków? Nie wierzę w to do końca.

Lee Min-hyouk ma 42-lata i tym samym został najmłodszym kierownikiem w wyższych strukturach firmy Samsung. Do tej pory kreował, a teraz będzie zarządzał całym zespołem. Koreańczykom jest potrzebny ktoś nowy, może być nawet ktoś z konkurencji… Musi to być osoba, która wniesie coś nowego do wyglądu przyszłych urządzeń mobilnych. W końcu seria Galaxy S musi być ekskluzywna, jeśli firma ma przestać tracić w oczach obserwatorów. Co z najlepszego ekranu, skoro obudowa kompletnie psuje cały efekt? Nie sądzę, aby takie praktyki Samsunga pozwoliły zmienić coś w stylistyce ich produktów.

Mogłoby się wydawać, że po ciemnych chmurach, jakie zebrały się nad Samsungiem Chang Dong-hoon traci stanowisko. Nic bardziej mylnego. Okazało się, że Dong-hoon awansuje. Od teraz będzie odpowiedzialny za design wszystkich ważniejszych urządzeń w portfolio firmy. W ten sposób, dotychczasowy szef działu projektowego, co prawda pośrednio, ale nadal będzie odpowiedzialny za wygląd przyszłych tabletów i smartfonów z logo Samsunga.

źródło

Komentarze

 • Azawakh

  Nawet jeśli nadal będzie to plastik to może przynajmniej zmieni się nudna stylistyka serii Galaxy. A może wreszcie zostanie wprowadzone lepszej jakości tworzywo sztuczne na takie jak zastosowano np e BlackBerry Z10 czy iPhone 5C.

  • Romuh

   Tylko,ze ta stylistyka jest ok, zwlaszcza nowa seria S5 Note2, nie wiem czego ludzie oczekuja, zmiany ksztaltu na klepsydre? Jakkolwiek trzeba przyznac, ze bywaja nadal prostokatne, ale piekne jednoczesnie smartfony – HTC One, Sony tez goni… Mimo wszystko Samsung mimo jakichs staran dostaje ciagle glosy krytyki, ze smartfon jest prostokątny ;)

   • Azawakh

    Myślę, że jakiś bardziej odważny kształt byłby bardzo dobrym rozwiązaniem. Przykładowo jakieś 2 lata temu Nokia wprowadziła bardzo efektowny model X7 który był prostokątem ale że ściętymi rogami co sprawiło, że smartphone wyglądał wręcz niesamowicie!! Gdyby Samsung wprowadził coś podobnego mógłby wreszcie przykuć uwagę dessignem swoich urządzeń. Forma prostokąta jest prawidłowa ale przykład Nocki X7 świadczy, że prostokąt wcale nie musi być nudny i nijaki jak ma to aktualnie miejsce. Poza tym nowy szef działu wzornictwa mógłby wreszcie zamiast plastikowych ramek, które po pewnym czasie obłażą ze srebrnej farby dać prawdziwe metalowe co miałoby również i bardziej praktyczne znaczenie.

    • Romuh

     Oczywiscie wariacje jak najbardziej dozwolone, tu sie zgadzam, samsung w swojej wariacji poszedl np w ksztalt mydelniczki (s3 i podobne), co jak domniemam nie spodobalo sie wielu osobom tak jak sciete narozniki ;)
     Osobiscie zgadzam sie z ramka,ktora jest po prostu od lat lipna, design tez konsekwentnie dosc slaby (tak, te rogi, brak specyficznego pomyslu)

     • Azawakh

      Niestety ale Samsung potwierdza, że brak mu pomysłu na odświeżenie designu swoich urządzeń. Schnie. Szkoda ale być może nowy szef działu wzornictwa cios zmieni w tej materii na co chyba większość użytkowników czeka. Ileż to można oglądać jedną i ta samą mydelniczkę?

 • adrenalina

  A mnie właśnie podoba się, że nie cudują, tylko są konserwatywni. Jeśli nie plastik, to co? Aluminium? Wątpię. Cięższy materiał w i tak już ciężkich smartfonach. Do tego aluminium może się ładnie pogryźć na przykład z sygnałem wi-fi, co już jest widoczne w niektórych tabletach. Jak dla mnie Samsung powinien taki właśnie pozostać. Mogą co najwyżej popracować nad kolorystyką.

  • LCD

   Jak dla mnie to brakuje tylko lepszego umiejscowienia głośnika, bo ten z tyłu to tragiczne rozwiązanie. Powinni go jakoś zmieścić z przodu (jak nie stereo jak w HTC One, to przynajmniej ten z tyłu dać do przodu).

 • kimkolwiekjestes

  Samsung nie potrafi zachować ekskluzywności swoich flagowców ze względu na fakt, iż jest producentem masowym, który z każdym kolejnym produktem zaciera różnice pomiędzy flagowcem a tym co jest z niższego segmentu, tym samym straci klientów, którzy chcąc się wyróżniać staną się tylko jeleniami co płacą dużo $ za coś co przypomina produkty z niższego segmentu za dużo mniej $.

 • vvaz

  Plastik jest lżejszy i wbrew pozorom bardziej wytrzymały.
  Jeśli polimery są wystarczająco dobre dla Glocka to i wystarczą do telefonu

  • LCD

   Nie wiem co tak ludziom nie odpowiada w tym tworzywie. Dawno nie miałem telefonu w którym bez strachu ściągałem tylną klapkę jednym ruchem i nie bałem się, że coś się urwie. Do tego jak by miał być z metalu to by ważył dużo więcej a nie koniecznie byłby bardziej odporny (np telefony z aluminium). Do tego przy s5 Samsung pokazał, że potrafi nawet przy ściąganej tylnej klapce w smartfonie zrobić go wodoszczelnym.
   Po moim telefonie noszonym cały czas we wsówce (jak jest nie używany) nie widać żadnych rys i uszkodzeń. A LG z kolei ładnie pokazał, że tworzywo może mieć nawet właściwości niwelujące rysy.
   Co do wyglądu Samsunga to i tak uważam, że delikatnie, ale się zmienia. Bo co tu można jeszcze wymyślić, nie wprowadzając zawijanych ekranów itp?

  • Azawakh

   Owszem płaski ma wiele zalet i z tym się nie można nie zgodzić ale niech to będzie jakieś bardziej szlachetne i eleganckie tworzywo sztuczne takie jak w niedrogim BlackBerry Z10. To tworzywo jest po prostu znakomite! Właśnie takiego tworzywa brakuje w Samsungach.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona