Ważne

MeeGoPad F10 – dziesięciocalowy tablet z Atomem na Windows 8.1

meego1

Wszyscy fani systemu operacyjnego MeeGo, opartego na Linuksie, znanego między innymi z Nokii N9 będą czuć się zawiedzeni. Chińska firma MeeGoPad nie ma nic wspólnego z tym projektem. 

Na tanie, chińskie tablety z Windowsem wiele osób oczekuje już od dawna. Ich wydajność i trwałość dalej pozostaje wielką zagadką, ale patrząc na gołą specyfikację, w teorii wszystko wygląda dobrze. Ekran IPS 10,1 cala o rozdzielczości 1280 x 800 px, 2 GB pamięci RAM i znany z Asusa T100 procesor Intel Atom Z3740 (1.3 GHz) wraz z 64 GB pamięci wewnętrznej – to podzespoły, co do parametrów,  znane ze średniej klasy urządzeń z Windowsem opartych na intelowskich Atomach. Do tego GPS, Bluetooth i miejsce na Huawei UltraStick 3G, czyli modem internetowy o wymiarach karty SD. Cały zestaw uzupełniony jest odpinaną klawiaturą ukrytą w pokrywie ekranu, przypominającą rozwiązanie Type Cover od Microsoftu.

Tablet będzie można zamawiać w Chinach już od 10 maja, a 10 dni później powinien być dostępny również w sklepach stacjonarnych. Cena to ok. 1300 youanów, czyli przy obecnym kursie 208$. Nie można tego przeliczać na złotówki, bo ceny w Polsce rządzą się swoimi prawami, ale na pewno mamy do czynienia z zapowiedzią kolejnego niedrogiego urządzenia z Windows 8.1 o przyzwoitej specyfikacji. Co z trwałością, jakością czy naprawami gwarancyjnymi? Prawdopodobnie tak, jak z tanimi chińczykami z Androidem, czyli „kupujesz na własne ryzyko”.

meego2

źródło: Tablet-News

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona