Ważne

Comiesięczne statystyki Androida: KitKat ma niespełna 10% rynku

nexusae0_Screen-Shot-2014-05-02-at-4.46.07-PM

Google podaje opinii publicznej bardzo dokładne statystyki swojego mobilnego systemu operacyjnego. Jak co miesiąc możemy dowiedzieć się, jak wygląda udział poszczególnych wersji systemu rynku. Okazało się, że najnowsza odsłona zielonego robocika – KitKat jest „już” prawie na 10% urządzeń.

Mówi się, że w głównej mierze to zasługa aktualizacji Samsungów Galaxy S4 i Note 3, które mają znaczący udział w rynku androidowych urządzeń. W poprzednim zestawieniu KitKat posiadał 5,3% rynkowego udziału, dzisiaj ma o ponad 3% więcej – 8,5%.

Ciekawie wygląda sprawa wersji Jelly Bean. Kompilacja oznaczona numerkiem 4.2 straciła 0,7%. W ogólnym rozrachunku JB zyskał jednak 0,6%. Wygląda więc na to, że nowe urządzenia z KitKatem na pokładzie stanowią niespełna 3%.

Jeśli tendencja się utrzyma i w podobnym tempie będą odchodzić w zapomnienie wersje przed ICS, to przed świętami Bożego Narodzenia powinny one stanowić mniej niż 10%.

nexusae0_Screen-Shot-2014-05-02-at-5.16.32-PM

źródło

Komentarze

 • Armi

  Żeby KK miał ‘10%’ potrzebuje jeszcze ok 20% wzrostu…

  • Ja(ten prawdziwy)

   To % som…

 • kiczi

  Ludzie nie maja pojecia co to aktualizacja i sklep play wiec o czym tu mowa zrobcie artykuł o tym ilu użytkowników androida ma pojecie o tym ze ma tel z androidem i co to jest aktualizacja

  • Użytkownicy Apple’a też nie mają pojęcia – w przeważającej większości, a od dawna przesiedli się na 7.1.

   • kiczi

    Tyle ze apple daje wszystkim aktualizacje a w androidzie kazdy wie jak jest

    • Otóż to. Dlatego moim zdaniem wina nie leży po stronie niedoinformowanych użytkowników. Producenci smartfonów z Andkiem po prostu porzucają starsze modele i nie dają im aktualizacji.

   • vtem

    Bo nie mieli innego wyboru, powiadomienie o aktualizacji bylo nachalne. A no i urządzeń na ios jest kilka, sam samsung ma wiecej modeli niz wszystkich urządzeń apple razem wziętych

    • Jak powiadomienie może być nachalne? Takie właśnie mają być powiadomienia – wyraźne, widoczne, skuteczne. Apple osiągnęło swój cel. Brak fragmentacji, osieroconego sprzętu i niekompatybilności sprzętowych.
     A fani androida muszą się zastanawiać czy kupując nawet flagowca za rok doczekają się aktualizacji… Smutne to, ale tak to wygląda. Zgadza się – producenci mają mocno utrudnione zadanie z uwagi na mnogość modeli. Ale czy to ma być usprawiedliwienie, które powinno nas zadowalać? Mnie nie zadowala.

 • twin

  ale to też winna google, po co pozwala na wypuszczanie telefonów czy tabletów z 4.1 albo 4.2 gdzie później i tak nie aktualizacji

 • gcnoob

  w tym tygodniu goclever orion 785 dostanie 4.4 potwierdzone info

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona