Start Perfect – robimy stylistyczny porządek na ekranie startowym w Windows Phone

WP_20140504_00_18_15_Pro5-614x345

Windows Phone, oprócz wielu znaczących zmian przyniósł ze sobą także i tę kosmetyczną, jaką było dodanie możliwości ustawienia tła w kafelkach. To rozwiązanie jednak nieco kuleje, bowiem w systemie i poza nim istnieją takie aplikacje, które mają własne tło i niestety, pod nimi nie ujrzymy ustawionego przez nas obrazka. Z pomocą przychodzi tutaj propozycja ze Sklepu Windows – Start Perfect. Do napisania tej recenzji zainspirował mnie tekst na wpworld.pl, co warte jest odnotowania.

Żeby stać się posiadaczem owej aplikacji, musimy zapłacić cenę, która jest równowartością średniej paczki chipsów. Zatem jest to dość niewiele, jak za naprawdę ciekawa i pomysłową aplikację, która pozwoli nam na uporządkowanie nieco niekonsekwentnej zmiany stylistycznej w systemie. Aplikacja ta wcale nie zmienia nic w samym Windows Phone, natomiast posiada zaszyte w niej odnośniki do używanych przez nas aplikacji i to dzięki nim możemy się cieszyć transparentnym tłem dla przypiętych przez nas do ekranu startowego programów. Baza ta jest dosyć duża i jej jedyna wada to fakt, że niektóre z tych aplikacji nie są zbyt popularne w naszym kraju, a te chętnie przez nas używane zostały pominięte. To jednak jest dość zrozumiałe z uwagi na fakt, że aplikacja ta jest dostępna tylko w języku angielskim i jej twórca jako priorytet ustalił sobie te propozycje ze Sklepu, które w jego realiach zdobywają największe zainteresowanie.

Pocieszać nas może jednak to, że aplikacja jest na bieżąco aktualizowana, błędy w niej są poprawiane, a dodatkowo pojawiają się kolejne obsługiwane kafelki.

Co potrafi Start Perfect?

Podstawowa funkcja tej aplikacji została przedstawiona powyżej. Jak już wspomniałem, zawierają się w niej zaadaptowane pod nową stylistykę przezroczyste kafelki, których na próżno szukać w niektórych aplikacjach. Tym samym otrzymujemy w pełni spójne elementy ekranu startowego i nie straszą na nim te, które posiadają własne tło. Niektórzy twierdzą, że nie przeszkadza im niekonsekwencja w odświeżonym sposobie wyświetlania interaktywnych kafli, natomiast owa propozycja jest odpowiedzią na potrzeby tych osób, które wolą jednak bardziej jednolity charakter.

wp_ss_20140503_0008

Ponadto, aplikacja ta pozwala na przypięcie w pełni przezroczystych kafelków ustawień. Dzięki nim będziemy mogli w szybki sposób przenieść się na przykład do opcji Bluetooth, lokalizacji, obrotu ekranu, czy WiFi. W kontekście Windows Phone 8.1 ma to niewielkie zastosowanie ze względu na obecność w nim Centrum Powiadomień, natomiast dla posiadaczy starszej wersji systemu może to mieć duże znaczenie.

wp_ss_20140503_0009

Dodatkowo, można także przypiąć kafelek swojej ulubionej strony internetowej. Warto jednak pamiętać o tym, by obrazek miał odpowiednie wymiary: 691 x 336 pikseli w wypadku kafelka „szerokiego” i 366 x 366 dla średniego.

wp_ss_20140503_0010

Do tego, można przypiąć także „pusty kafelek”, który nie odniesie nas do żadnego ekranu. Do wyboru mamy trzy rodzaje: Przezroczysty kafelek, przez które będzie prześwitywać tło, obracający się przezroczysty kafelek (tak, jakby się odświeżał) oraz kafelek „niewidzialny”. On może posłużyć do oddzielania poszczególnych elementów naszego ekranu startowego.

wp_ss_20140503_0011

Aby jeszcze lepiej zorganizować nasz ekran startowy, możemy go podzielić na sekcje dzięki zastosowaniu etykiet. Pod nimi przypinamy aplikacje pasujące do danej etykiety i mamy ładnie poukładane aplikacje, względem ich zastosowania.

wp_ss_20140503_0005

Aplikacja oferuje także tworzenie wypełnień dla naszych kafelków. Do wyboru mamy trzy rodzaje: jednolite wypełnienie, gradient oraz „mieszane”. Możemy także zastosować odcień dla wybranego przez nas zdjęcia na ekranie startowym. Wybieramy zdjęcie oraz wiodący kolor, który będzie odpowiadać za odcień, a następnie umieszczamy je na ekranie startowym pod kafelkami.

wp_ss_20140503_0006

Czy warto zainwestować w tę aplikację?

Osoby, które cenią sobie estetykę, ta aplikacja może być świetną propozycją. Na dodatek taką, za którą poświęcą one te jedną paczkę średnich chipsów. ;) Aplikacja ta z pewnością jest dedykowana osobom, które nie lubią nudnego ekranu startowego w Windows Phone. Jednak nie jest ona idealna. Czasami potrafi się ona wykrzaczyć, a już na pewno zrobi to podczas wyświetlania komunikatu o tym, że dane zdjęcie nie może zostać użyte jako miniatura dla przypinanej przez nas strony internetowej. Dodatkowo, przypięte przez aplikację kafle nie wyświetlają żadnych powiadomień na ekranie startowym, zatem stają się one odrobinę bezużyteczne – brak wtedy jest ten standardowej, oferowanej przez Windows Phone komunikacji w ramach powiadomień na kafelkach.

Start Perfect pobierzecie stąd: http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/start-perfect/6c24032a-c61f-4edc-bf0f-dd9c2dfdd836

 

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona