Ważne

Pracownicy korporacyjni chcą tabletów z Windowsem

Thinkpad-tablet-2-Alta

Dobra wiadomość dla Microsoftu: szacuje się, że ok. 200 milionów pracowników chciałoby, żeby tablet z Windowsem był ich następnym narzędziem pracy – donosi raport firmy Forrester. To znacznie więcej niż liczba wszystkich sprzedanych tabletów z tym systemem operacyjnym do tej pory.

Jeśli raport ten i badanie statystyczne odzwierciedlają rzeczywistość, mamy do czynienia ze znacznym wzrostem popytu na tego typu urządzenia. Wnioski zestawienia wskazują na to, że Microsoft już wkrótce powinien konkurować z Applem na tym wciąż szybko rozwijającym się rynku – szczególnie w perspektywie wzrostu popularności idei BYOD, czyli Bring Your Own Device (przynieś własne urządzenie). Rozwiązanie takie, pozwala pracownikom wykonywać codzienne czynności na własnych laptopach czy tabletach w miejscu pracy. Coraz więcej firm decyduje się na takie rozwiązanie, minimalizując w ten sposób koszty IT związane z cyklicznym kupowaniem sprzętu komputerowego.

Zaskoczeniem może być to, że więcej osób chciałoby używać tabletu z Windowsem niż iPada czy dachówki z Androidem. Badanie opinii przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 10 000 osób z całego świata (choć głównie ze Stanów Zjednoczonych). Zapytano jakiego tabletu ankietowani używają obecnie, a jakiego chcieliby używać w przyszłości. Jakie były wyniki?12% ankietowanych pracuje z iPadami, 5% z tabletami z Androidem, 2% z tabletami na Windowsie, 8% na innego rodzaju tablecie, a 73% w ogóle nie używa tabletów w pracy. Ciekawsze były natomiast odpowiedzi na pytanie o pożądane urządzenie – tutaj wygrywa Windows. Aż 32% pracowników chciało, żeby ich następnym tabletem było urządzenie z okienkami. 26% ankietowanych chciało iPada, a tylko 12% tablet z Androidem.

Co z tego wynika? Rośnie znaczenie idei BYOD. Mimo popularności Androida i iOS na rynku tabletów konsumenckich, Windows jest preferowanym systemem do urządzeń do pracy. I w końcu: Microsoft stoi przed naprawdę ogromną szansą wejścia na bardzo szeroki rynek rozwiązań półprofesjonalnych, dostarczając system w pełni kompatybilny z dotychczasową strukturą IT dużych firm.

tablet_IT

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona