Ważne

Samsung zwiększył udział na rynku tabletów o 23% w Q1

samsung-logo

Samsung zwiększył udział w rynku tabletów, jednak to nadal Apple jest liderem w tym segmencie. Paradoksalnie Firma z Cupertino jedną serią tabletów, w której jest w sumie kilka modeli, wygrywa. Wygrywa z całym mnóstwem tabletów Samsunga. Dla Koreańczyków pierwszy kwartał bieżącego roku zakończył się bardzo pozytywnie, ponieważ o blisko jedną czwartą zwiększyli swój udział w rynku tabletów. Czyżby zainteresowanie tabletami z nadgryzionym jabłkiem słabło?

Samsung stara się być obecny w każdej kategorii cenowej, czego przykładem są choćby tablety z rodziny Galaxy Tab 3 Lite i Galaxy Tab PRO.

Według koreańskiego ZDNet nieokreślone źródła donoszą o sprzedanych 14 milionach tabletów podczas trzech ostatnich miesięcy. To ilość większa o 200 tysięcy sztuk w porównaniu z poprzednim kwartałem. W minionym roku Samsung sprzedał 40 milionów tabletów. Pomocne w rynkowej ekspansji okazały się tablety dla najbardziej wymagających. Mowa tutaj o linii Galaxy Tab PRO, która zaprezentowana została w styczniu tego roku.

źródło

Komentarze

 • “Czyżby zainteresowanie tabletami z nadgryzionym jabłkiem słabło?”
  .
  Do konsumpcji netu, ekshibicjonizmu na szajsbógu Przeciętnemu Zjadaczowi Buły nawet temu zza kałuży atlantyckiej wystarczy dowolny byle sprawny tablet z Biedronki/LadyBug. Ludzie zaczynają patrzeć na wygląd urządzenia, złącza, itd a nie tylko marketing – i kupują co im się podoba, potrzeba.

 • Elmak

  Lady bird;€

 • armi

  Tytuł mówi o zwiększeniu udziału samsunga w rynku tabletów. W takście ani jednej liczby potwierdzającej ten fakt

 • Elmak

  Miesiu tak czy owak ja uważam samsunga za plastikowy bubel. A trzecia generacja Taba to mistrzostwo świata w wciskaniu dziadostwa ludzią.

  • Z tym bublem to tak do końca się nie zgodzą, do działają i raczej się nie psują lecz cenę ma z kosmosu. Dlatego tez napisałem, że PZB wystarczy dowolny byle sprawny tablet.
   .

  • uze

   Mój tablet Samsunga ma mniej plastiku niż szkła i aluminium. Nie uważam go za bubel mimo że ma ponad 2 lata. Są co prawda lepiej wykonane tablety, nawet 2 z nich miałem okazję używać, ale to właśnie one leżą w szufladzie, a Galaxy Tab w kieszeni.
   To że Samsung wydaje urządzenia na każą kieszeń nie powinno dawać pretekstu do nazywania wszystkich jego produktów bublem.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona