Ważne

Facebook zmusi użytkowników do używania Messengera usuwając funkcję “wiadomości” z innych aplikacji

Jakiś czas temu Facebook zaktualizował swoją aplikację do chatowania ze znajomymi, a następnie zmusił użytkowników by Ci instalowali ją na swoich urządzeniach blokując podobną funkcję w oficjalnym programie do obsługi sieci społecznościowej. To działanie bardzo nie spodobało się użytkownikom, zwłaszcza że włączenie blokady odbywało się falami, zaś ikonka wiadomości w programie Facebooka nadal występowała. Niebawem jednak zniknie i ona – Facebook planuje usunięcie funkcji wiadomości ze wszystkich swoich aplikacji tak, by instalacja Messengera była dla użytkowników jedyną drogą do komunikowania się ze swoimi znajomymi.

Decyzja Facebooka nie jest dziwna pod względem technicznym, ponieważ obecność linku do wiadomości w aplikacji, która sama w sobie chatu nie obsługuje mogła być dezorientująca dla użytkowników. Niemniej jednak wycięcie wiadomości z aplikacji i zmuszanie kogokolwiek do używania aplikacji Messengera, który nawiasem mówiąc nie działa najlepiej i tak jak główna aplikacja pochłania mnóstwo RAMu, nie musi być dobrze przyjęte przez członków serwisu. Polityka Facebooka jest jednak nieugięta i można ją wyrazić słowami: „Chcecie chatować? Instalujcie Messengera.”. Niewykluczone, że ocena aplikacji w sklepach Apple czy Google ulegnie znacznej degradacji, ponieważ nie każdy chce pogodzić się z takim podejściem Facebooka. Sam przyznam szczerze, że w momencie, gdy społecznościowy gigant próbował zmusić mnie do instalacji Messengera na swoich urządzeniach, także nie byłem tym pomysłem zachwycony. Skończyło się na tym, że aplikacja do Facebooka z hukiem wyleciała z mojego sprzętu, zaś sam serwis przeglądam jedynie w wersji HTML5.

Najprawdopodobniej w najbliższym czasie zmiany nie dotkną jedynie wersji aplikacji przeznaczonej na platformy Microsoftu.

Wy jak podchodzicie do polityki Facebooka w zakresie Messengera? Czy nie irytuje Was fakt, że jesteście zmuszani do instalowania kolejnych aplikacji do obsługi jednego serwisu? Zapraszamy do dyskusji i wymiany poglądów.

[źródło]

Komentarze

 • Hubert

  Mi to nie robi większej różnicy bo i tak używam Messengera na swoim smartphonie jedyne co mnie denerwuje to,to że facebook próbuję stać się najpopularniejszy w wszystkim.

  • MarSen

   Ja osobiście messengera używałem odkąd dodali te “bąbelki” jako powiadomienia. Super wygodne. A co do aplikacji Facebooka: Nie aktualizuję odkąd wyszła wersja z uprawnieniem do czytania SMSów (że niby w celu lepszego wyświetlania reklam. Inwigilacja jak nie wiem).

 • koleda-zalewajka

  Pejs-zbok?
  A cio to?

  • b@t

   fakt zucker… to zydek.

 • Majkel

  Faktycznie, to może być denerwujące. Jednak czasami sobie myślę, że fajnie by było gdyby był jeden komunikator. Denerwuje mnie to, że część ludzi używa What’s up, inni message, a jeszcze inni viber’a… Gdyby był jeden komunikator i wszyscy go mieli to było by ok. Mam dosyć tego syfu. Z drugiej strony, moim zdaniem message nie jest tak dobry jak what’s up. Szczególnie dla tego że żeby z niego korzystać trzeba mieć fb.

 • pakierhakierxd

  Nigdy nie korzystałem z Messengera ale w którymś momencie po aktualizacji klienta Facebooka zostałem do niego zmuszony więc zainstalowałem,za jakiś czas wpadłem na pomysł że wkurza mnie to i wywalę obie aplikacje i będę korzystał tylko na stronie www w przeglądarce telefonu ale jednak przez aplikację lepiej więc ponownie zainstalowałem obie aplikacje.

  Próbowałem też używać z apk starszej wersji Facebooka ale wkurzał mnie komunikat za każdym włączeniem że mam starą wersję itp.
  No i przez takie coś wolę używać nowszej wersji + Messengera.
  W którejś wersji aplikacji Fb przywrócili wiadomości ale nie działa to jak wcześniej,wiadomości przychodzą dopiero po wejściu w wiadomości i kliknięciu odśwież,nie chciało mi się klikać nie wiadomo ile razy na dzień …

  • Rysik

   Zainstaluj Messengera, potem w opcjach aplikacji wyłącz go… Fb widzi, ze Messengera jest zainstalowany, ale jest wyłączony… można spokojnie dalej korzystać z wiadomości z aplikacji FB ;)

   • pakierhakierxd

    Widziałem że jest opcja wyłączenia powiadomień w aplikacji Fb ale jest to na 24h :P ,bez Messengera też można póki co ale wiadomości wtedy nie przychodzą jak nie odświeżysz ;(

 • Glee

  Mam pytanie – a nie można zrobić jednej aplikacji ze wszystkim zamiast dwóch ?

 • Berger

  Uwaga, odpowiadam na pytanie: można.

  • b@t

   +1

 • Barilla

  Zrobiłem tak samo jak autor – zablokowali wiadomosci w natywnej apce, to fejs w całości z telefonu wyleciał. Ostatnio jak gdzieś przeczytałem że obsługa wiadomości wróciła, to wrócił też fejs, ale jak zablokują ponownie to pożegnamy się znowu.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona