Ważne

Android KitKat od MediaTeka będzie w tym miesiącu

600x377xkk.jpg.pagespeed.ic.-cKa9DRbyF

Nie ma co ukrywać, że urządzenia posiadające układy MediaTek są mocno zacofane, jeśli chodzi o aktualizacje systemu. Tablety i smartfony, które światło dzienne ujrzały z Androidem 4.2 na pokładzie, często nie były nawet aktualizowane do 4.3. Pojawiło się jednak światełko w tunelu – zagraniczne źródła podają, że jeszcze w tym miesiącu najnowszy Android, będzie udostępniony producentom sprzętu mobilnego.

To jednak tylko połowiczny sukces. To czy aktualizacja trafi finalnie na urządzenie, czy nie, zależy w sumie wyłącznie od producenta. MediaTek jeszcze w tym miesiącu ma udostępnić twórcom tabletów i smartfonów kod źródłowy Androida KitKat, który jest zoptymalizowany pod jego trzy procesory. Są to dwa układy czterordzeniowe – MT6589 i MT6582 i jeden ośmiordzeniowy – MT6592.

Ci, którzy marzą o aktualizacji swojego sprzętu, muszą brać powyższe informacje z dużym dystansem, ponieważ nie dość, że KitKat będzie dostępny tylko dla trzech SoC, to do tego trzeba jeszcze dodać opieszałość producentów tworzących sprzęt dla średniej i niskiej półki cenowej. Ci niespecjalnie śpieszą się z jakimikolwiek aktualizacjami.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona