Ważne

Cliff Harris zapowiada Democracy 3 na iPada

s4[1]

Cliff Harris znany jest w fanom gier niezależnych, jako autor specjalizujący się w skomplikowanych, wymagających grach strategicznych. Dwa lata temu zaliczył on krótki romans z tabletami firmy Apple, którego efektem było przeniesienie gry Gratuitous Space Battles na iPada. Już niedługo podobny los spotka jedną z jego najpopularniejszych produkcji.

Democracy 3, bo o niej tu oczywiście mowa, pozwoli nam wcielić się w rolę prezydenta lub premiera, starającego się utrzymać w ryzach wirtualne państwo. By tego dokonać zmuszeni będziemy do podejmowania setek trudnych decyzji, takich jak chociażby ustalanie wysokości podatków czy wprowadzanie nowych praw. Jakby tego było mało, na długiej liście naszych zmartwień znajdzie się również konieczność dbania o poparcie wyborców, którzy na koniec każdej kadencji zadecydują o tym, czy będziemy mogli zachować nasz stołek. Co ciekawe, każdy mieszkaniec naszego wirtualnego kraju opisany został szeregiem parametrów, określających takie cechy jak poglądy polityczne, religijne, czy status społeczny. Wszystko to sprawia, że świat wykreowany w grze Democracy 3 nie jest czarno-biały, a każda, nawet najmniejsza podjęta przez nas decyzja, może mieć kolosalny wpływ na dalsze losy państwa.

Twórca gry zapowiedział już, że przeniesieniem jej na iPada zajmie się inna firma (nie zdradził jeszcze jaka), a jego rola ograniczy się tu jedynie do nadzorowania efektów jej pracy. Niestety, zapytany o możliwość przygotowania wersji na tablety z systemem Android odpowiedział, że raczej nie widzi na to szans, gdyż byłoby to dla niego nieopłacalne.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona