Ważne

Rovio pracuje nad własnymi okularami VR dla tabletów

AngryBirds-Eagle-Eye-productshot[1]

Twórcy serii Angry Birds nieraz już udowodnili nam, że ich ambicje wykraczają daleko poza tworzenie kolejnych klonów swojego pierwszego hitu, czego dowodem są liczne spinoffy serii takie jak Angry Birds Go! czy Angry Birds Epic. Wszystkie one bledną jednak przy nadchodzącym wielkimi krokami Angry Birds Simulator.

Wspomniana produkcja będzie bowiem pierwszą grą z serii, wykorzystującą dobrodziejstwa wirtualnej rzeczywistości. Dzięki pełnej współpracy z autorskimi okularami Eagle Eye, które trafią do sprzedaży już w ciągu najbliższych miesięcy, gracz po raz pierwszy będzie mógł spojrzeć na świat z perspektywy tytułowych wściekłych ptaków. Nie wiadomo jeszcze co prawda, jak konieczność korzystania z okularów wpłynie na samą mechanikę rozgrywki, ale wszystko wskazuje na to, że sterowanie zostanie uproszczone do tego stopnia, by można było obsługiwać je bez konieczności spoglądania na tablet. Niestety, twórcy nie zdradzili jeszcze jak planują rozwiązać problem z chorobą lokomocyjną, która w przypadku, jakby nie patrzeć, symulatora pocisku wystrzelonego z procy wydaje się być gwarantowaną dolegliwością.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem zarówno aplikacja Angry Birds Simulator jak i okulary Angry Birds Eagle Eye trafią do sprzedaży już w lipcu tego roku.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona