Ważne

LG G Pad 8.3 otrzymuje Androida 4.4.2 KitKat

LG G Pad 8.3 – tablet o nietypowej przekątnej ekranu – w recenzji autorstwa Kasi opublikowanej dziś rano wypadł całkiem nieźle. Mimo że urządzenie posiada kilka mankamentów, to w ogólnym rozrachunku jest to sprzęt godny polecenia. Jedną z wad dla wielu użytkowników może być brak modemu 3G, dla innych brak złącza HDMI, a dla jeszcze innych zastosowanie Androida w wersji 4.2 JellyBean, zaprezentowanej pod koniec 2012 roku. O ile producent pierwszych dwóch wad nie jest w stanie naprawić, to ostatnią już tak – i skrzętnie to robi. Okazuje się, że w Korei ruszył proces aktualizacji LG G Pad 8.3 do Androida 4.4.2 KitKat.

Aktualizacja udostępniona jest na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest bezprzewodowa instalacja w trybie OTA, drugim zaś skorzystanie z programu LG Mobile Support Tool dla komputerów PC. Aktualizacja do KitKata powinna zająć maksymalnie kilkanaście minut.

Według pierwszych ustaleń, aktualizacja LG G Pad 8.3 do Androida 4.4.2 ma kilka wymiernych korzyści. Po pierwsze szybciej ma działać przeglądarka internetowa, po drugie poprawione zostało działanie głośników, z których głos ma być od teraz czystszy i donośniejszy. Odtwarzanie filmów wideo w obu pozycjach ekranu również działać ma lepiej. Zmiany są również wizualne: LG G Pad 8.3 otrzymał przezroczysty pasek powiadomień, nowe białe ikony oraz odświeżony pasek nawigacyjny. Przyciski sterujące według pierwszych ustaleń po aktualizacji do KitKata także działają sprawniej.

Nie wiemy jak szybko aktualizacja LG G Pad 8.3 dotrze do Europy, a zatem i do Polski. Miejmy nadzieję, że stanie się to jak najszybciej. A wszystkich zainteresowanych urządzeniem LG jeszcze raz zapraszamy do recenzji LG G Pad 8.3.

[źródło]

Komentarze

 • Mariusz

  Mam pytanie odnosnie aktualizacji do 4.4.2.
  Posiadam tablet, ktory zostal zakupiony poza granicami europy i gdy zaktualizowalem do kitkata to od razu moglem korzystac z cloud print.
  Jako, ze jestem zadowolony z tego tabletu to polecilem go mojemu tacie, ktory zakupil go w polskiej sieci eurortvagd (czy jakos tak).
  Tablet zostal zaktualizowany do 4.4.2 ale w ustawieniach drukowania widnieje powiadomienie, ze uslugi nie zostaly zainstalowane wiec nie ma cloud print.

  Czy, ktos jeszcze ma podobne problemy czy po prostu cloud print nie jest zawarty w polskiej/ europejskiej aktualizacji?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona