Ważne

Tablety Samsunga zastąpią iPady w rosyjskim rządzie

ipad air

Wczoraj świat obiegła wieść, jakoby rosyjski rząd miał wymienić aktualne wyposażenie – iPady – na tablety od Samsunga. Taką informację podał minister telekomunikacji, Nikolai Nikiforov. Powodem wymiany tabletów ma być kwestia bezpieczeństwa. Trzeba przyznać, że to cenne osiągnięcie dla Samsunga w jego wojnie z Apple. 

Rosyjski rząd boi się inwigilacji Stanów Zjednoczonych, która miałaby być przeprowadzona poprzez iPady. Bezpieczniejszym wyborem jest ponoć sprzęt od Samsunga. Nikiforov oznajmił,  że  zabezpieczenia tabletów południowokoreańskiego giganta zapewniają wystarczającą ochronę poufnych informacji do prawidłowego funkcjonowania rządu. Kwestionuje on zatem poziom zaufania, jaki można pokładać w sprzęcie z jabłkiem na obudowie.

Czy to wszystko dlatego, że Apple jest firmą amerykańską? Ponoć nie. Minister oficjalnie zaprzeczył informacjom, jakoby jego kraj zamykał się na technologie z zachodu. Dodatkowo stwierdził, iż taka decyzja nie ma nic wspólnego z sankcjami, które grożą Rosji przez aktualną sytuację na Krymie.

Jak już wspomniałem, decyzja rosyjskiego rządu działa bardzo dobrze na wizerunek Samsunga. Jednocześnie robi sporą antyreklamę dla korporacji z Cupertino. Oto w tak dużym i liczącym się kraju rządzący rezygnują z iPadów, gdyż te mogą posłużyć do inwigilacji przez agencje wywiadowcze. Czy będzie to miało większy wpływ na aktualną sytuację na rynku? Czas pokaże.

źródło

Komentarze

 • Q

  Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Google Android jest co najmniej tak samo podatny na inwigilację jak iOS.

 • Czy tu biega o samsungowskiego Knoksa? Jeśli Knox daje piaskownice z której G się chyba wycofało, i oddziela skutecznie soft od platformy to ten ruch faktycznie ma sens i to głębszy.
  .
  A tak poza tym:
  +) Z kim graniczy Rosja?
  -) Z kim chce!

 • uze

  Eh.. W dobie odkrywania prawdziwego oblicza Nowej Rosji, to raczej smutny news.

 • niech nam żyje samsung :)

  • Widzę, ze masz tak samo jak i ja link pod nickiem – ale czy oprócz tego masz cos konkretnego do napisania w podstawowym temacie?

 • Azawakh

  Ciekawa sprawa. Czyli produkty Apple nie są tak bezpieczne jak niektórzy uważają. Może coś w tym jest…

 • Pożyczka pozabankowa bez bik

  Może to będą jakieś zmienione taby?

 • Karpaj

  Przeciez to antyreklama dla Samsunga :> Dla Apple przy okazji tez.
  Nie kupil bym ani sprzetu ktory moze byc obiektem “szpiegow” – tj. iPadow, ani sprzetu wybranego przez panstwo totalitarne – tj. Samsunga.

  Jakby wybrali blackberry to by bylo śmieszniej :D

  • Azawakh

   Najpierw BlackBerry musiałoby opracować drugi, bardziej dopracowany tablet. Taki tablet oparty o system OS10 mógłby się naprawdę dobrze sprawdzić w Białym Domu.

  • elcede

   Ja jeszcze rozumiem nie kupować sprzętu produkowanego w totalitarnym kraju przez wyzyskiwanych obywateli tego kraju. Ale Ty serio chcesz bojkotować produkt, tylko dla tego, że jest na tyle dobry, że inne kraje decydują się go używać? To musisz teraz prześledzić wszystkie produkty których używają władze Rosji i Korei Południowej i pozostałych totalitarnych krajów i się okaże, że zostanie Ci tylko kartka papieru i ołówek (o ile tego nie używa Putin np do wydawania rozkazów zajęcia Krymu).

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona