Ważne

The Collectables debiutuje w App Store

screen480x480[1]

Firma Crytek znana jest graczom całego świata głównie za sprawą popularnej serii gier Crysis, napędzanej przez autorski silnik CryEngine. Niewielu fanów pamięta jednak, że dwa lata temu studio wypuściło na rynek Fibble – prostą grę zręcznościowo-logiczną na urządzenia z systemem iOS. Tytuł ten nie odniósł jednak zbyt wielkiego sukcesu, tonąc dość szybko w zalewie innych, bliźniaczo podobnych produkcji.

Niezrażeni pierwszym niepowodzeniem deweloperzy dość szybko rozpoczęli pracę nad kolejną produkcją na urządzenia mobilne. Efektem jest gra The Collectables, która zadebiutowała właśnie w internetowym sklepie App Store. Nowe dzieło studia Crytek to dość nietypowy miks gatunków, łączący w sobie cechy prostej, taktycznej strzelanki i kolekcjonerskiej gry karcianej. Gracz wciela się tutaj w dowódcę niewielkiego oddziału najemników, wykonującego proste zadania, takie jak odbicie zakładnika czy zdobycie jakiegoś przedmiotu. Nasi podopieczni sami zajmują się strzelaniem do wroga, nam pozostawiając jedynie kwestie poruszania się (zarówno całym oddziałem jak i pojedynczymi jednostkami), dzięki czemu nie musimy cały czas trzymać palca na spuście i możemy spokojnie skupić się na taktycznej stronie rozgrywki. Przed każdą misją kompletujemy niewielką talię z kart znajdujących się aktualnie w naszym posiadania. To własnie ona decyduje o tym, jakich najemników poprowadzimy do boju, ale też z jakich dodatkowych atutów będziemy mogli skorzystać podczas wykonywania zadania. Nowe karty zdobywamy wykonując kolejne misje, ale można też oczywiście nabyć je za złoto zdobyte w grze lub kupione za realne pieniądze.

Gra The Collectables dostępna jest do pobrania za darmo (mikropłatności) w internetowym sklepie App Store. Posiadacze tabletów z systemem Android mogą zaś zarejestrować się na liście oczekujących, dzięki czemu dostaną oni dodatkowe karty gdy gra pojawi się już w sklepie Google Play.

http://youtu.be/o6r9q2rvnmg

Komentarze

  • luki

    Gra całkiem ciekawa – choć pierwsze misje są bardzo, bardzo krótkie :) Grafika świetna (jak to CryEngine), grywalność – jest w porządku. Dźwięk na wysokim poziomie. Fizyka – również. Sterowanie (szczególnie na iphone) może sprawiać trudność – szczególnie jeśli chcemy jedną z postaci skierować np. za zasłonę. Generalnie bardzo fajna gra – oby tak dalej.

  • uhduah

    Już czuje tego laga.
    Gameloft będzie zazdrosny:>

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona