Milion zamówionych HTC Desire 816, to nie do końca milion? - Tabletowo.pl
Ważne

Milion zamówionych HTC Desire 816, to nie do końca milion?

Tabletowo.pl Milion zamówionych HTC Desire 816, to nie do końca milion? HTC Nowości

Nie da się ukryć, że Desire 816 może dźwignąć ku górze – bądź co bądź – podupadające nieco HTC. Świat obiegła informacja, że w Chinach w przedsprzedaży rzeczony model został kupiony już w ilości miliona sztuk. To mógłby być niewątpliwy sukces firmy – akcje poszły lekko w górę. Niestety milion sztuk może być nie do końca prawdziwy…

Bardzo możliwe, że zamówienia na Desire 816 były tak samo iluzoryczne, jak te w przypadku Nokii X. Tak więc szampanów jeszcze otwierać nie ma co. Sklep, który pozwalał zamawiać phablet nie oczekiwał żadnej przedpłaty. W związku z czym ludzie masowo zaczęli zamawiać Desire 816, nie wiadomo jednak ile takich transakcji dojdzie do skutku.

Od wprowadzenia Desire 816 w Chinach w ciągu trzech dni zamówiło go 450 tysięcy osób. Dzięki temu akcje producenta wzrosły o 3%. W miniony weekend na koncie HTC na Weibo pojawiła się grafika mówiąca już o milionie sztuk „osiemset szesnastki” w przedsprzedaży. Jednak po akcji z Nokią X media nabrały dystansu do tych informacji.

Tabletowo.pl Milion zamówionych HTC Desire 816, to nie do końca milion? HTC Nowości

Ostatnio podobny szum zrobił się wokół przypadku Nokii X, która w cztery dni znalazła, podobno, milion nabywców. W rzeczywistości, kiedy klient bez zobowiązań mógł zamówić Nokię X i nie musiał wpłacać zaliczki, po prostu ją zamawiał, co w prosty sposób „nabiło” sprzedażowy licznik.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona