Samsung patentuje hybrydę tabletu i notebooka

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że Samsung złożył wniosek patentowy na urządzenie typu tablet posiadające zakrzywione ramki. Okazuje się, że mobilny gigant nie spoczywa na laurach, zaś w jego laboratoriach ciągle prowadzone są prace. Koreańska firma ma kolejny pomysł, który został przedstawiony komisji patentowej. Chodzi o hybrydę tabletu i notebooka.

Urządzenie może przypominać wiele innych konstrukcji, jakie znamy z rynku. Chociażby ASUS Transformer, czy wiele tabletów konwertowalnych z Windowsem. Tablet Samsunga ma łatwo dać się złożyć do pozycji notebooka, poprzez wsunięcie go w klawiaturę, oraz umożliwiać wykorzystanie rysika chowanego w obudowie.

6a0168e68320b0970c01a3fcd05a06970b-800wi-660x831

Wniosek patentowy nie wspomina o żadnych konkretnych systemach operacyjnych, z jakich miałaby korzystać hybryda. Może być to zarówno Windows 8, Android, Tizen, jak i też Google Chrome OS. Pierwsze dwie opcje wydają się jednak najbardziej prawdopodobne.

Niewątpliwie coś jest na rzeczy i niebawem dowiemy się, co Samsung planuje. Koreańska firma chce zdominować także rynek tabletów, więc ewentualny atak na urządzenia konwertowalne już w najbliższym czasie wcale nie jest wykluczony.

Źródło

Komentarze

 • Samsung niestety dość mocno wycofał się z Windows, wiec wątpię czy będzie to sprzęt z Windows. O ile w ogóle będzie – Apple też patentuje na potęgę, a produktów z tych patentów jak na lekarstwo.

  • Instalując cudzy OS = idziesz na cudzym postronku. Trzeba mieć własny OS i pewnie będzie nim Tizen jak tylko dopracują emulator appek Adroidowych.

 • uru28

  Sam patent ,sposób mocowania niezbyt przemyślany…Trudne w czyszczeniu(mocowanie),,będą problemy…

 • Macowk

  Hmm! A czy Panowie z samsunga widzieli kiedyś demontowalne barierki ochronne (balustrady)? Na to tez zrobią patent? Bo ten ich niby patent to ja stosuję już od 15 lat przy projektowaniu podestów!!! Cóż a tak lubiłem produkty tej firmy. Chyba kończą im się pomysły!!!

 • nneeexxxxet

  takkie wsuwanie/ wysuwanie będzie raczej mało wygodne, trzeba mieć miejsce z boku, klawiatura musi być na stabinym podłożu, bo trudno to sobie wyobrazić takie łączenie w powietrzu, a także jednak dłuższy czas łączenia
  – zaletą może być jednak że będzie można ustawić ekran pod dowolnym kątem a także to że będzie dobrze “trzymać” – coś za coś….

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona