Ważne

Następca iPada Air 2 i iPada mini retina w kodzie iOS 7.1

ipad-air-2-ipad-mini-retina2

Wczorajszego wieczoru firma Apple udostępniła najnowszą wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego, iOS 7.1. Jak się szybko okazało, w jego kodzie doszukano się informacji, które wyraźnie sugerują, że Apple w najbliższym czasie ma w planach wydanie następcy iPada Air oraz iPada mini z Retiną.

Patrząc na powyższą tabelkę przeciętny użytkownik sprzętu elektronicznego złapie się za głowę i stwierdzi, że nic z niej nie można wyczytać. Okazuje się jednak, że wiedząc, że dostępny na rynku iPad Air ma oznaczenie iPad 4,1 i iPad 4,2, a iPad mini z Retiną: iPad 4,4 i iPad 4,5, można wiele wywnioskować.

Zwłaszcza, że w kodzie wyraźnie widzimy dwa urządzenia, które mają kolejne numery: iPada 4,3, który najprawdopodobniej będzie nowym iPadem Air (iPadem Air 2?) oraz iPada 4,6 – który ma być nowym iPadem mini z retiną (iPadem mini retina 2?).

Dodanie wsparcia w iOS 7.1 dla iPada 4,3 i iPada 4,6 możne oznaczać, że Apple jest już w fazie testów kolejnych tabletów. Ostatnie, iPad Air i iPad mini z retiną, zadebiutowały w październiku. Pozostaje zatem pytanie: czy Apple będzie się trzymało rocznego cyklu wydawniczego, czy odejdzie od swojej reguły, jak już to kilka razy bywało?

Pożyjemy, zobaczymy.

źródło

Komentarze

 • Apple jest jedną z niewielu firm, które powinny się trzymać cyklu rocznego. Kontrolują cały OS, hardware i SoC. A ludzie lubią regularność i przewidywalność – mogą wtedy dużo wcześniej planować upgrade’y do kolejnych wersji.

  Inne firmy natomiast, które zależne są od systemów operacyjnych i czipów SoC powinny dostosowywać daty premier sprzętu do dat premier procesorów czy OSów (które nie zawsze ukazują się w cyklu rocznym). Pomoże to zapobiec (dość częstym) sytuacjom, kiedy to najnowszy flagowy model danego producenta ukazuje się z prawie rocznym SoC i starym systemem operacyjnym. Nie jest to łatwe, ale producenci powinni zacząć przywiązywać do tego większą wagę.

  • Post Mortem (UK) ipad

   Dokladnie Piotr,
   Nawet na zachodzie ipad to juz nie takie “wow” urzadzenie (brak tego efektu), wiec jesli nowy rozni sie tylko debilnym iTouch i kosmetyka(watpie aby apple opracowalo,przetestowalo i wdrozylo cos wow) to tym bardziej powoduje to frustracje uzytkownikow poprzednich generacji.

   Co ciekawe i co potwierdza to sam rynek urzadzen uzywanych cena poprzedniej generacji nie spadnie zbyt odczuwalnie, bo przeciez to ten sam tablet,majacy dokladnie te same ograniczenia co jego poprzednik.
   Rynek wydaje sie to doskonale rozumiec,skoro ceny nawet kilku generacji wstecz(wliczajac w to nawet ipad2)trzymaja pewien wciaz nie niski pulap.
   Wystarczy przejrzec sobie ogloszenia sprzedazy/odsprzedazy,aby wysnuc podobne wnioski.
   Pomijam efekt snobizmu czy tez postrzegania tej konkretnej marki.

   • Post Mortem (UK) ipad

    Cos apple po malu obiera strategie Samsunga,duzo ,szybko, nie dopracowanie:P

    Zamiast tez rewolucji z kazdym kolejnym mobilnym OS ,jak to wychodzilo na dobre czy zle w przypadku Windowsa ,mamy w zasadzie zmiany kosmetyczne,podyktowane czesto presja kampani marketingowej konkurencji:P (opracowawnie zuplenie nowego ,zmienionego OS trawa niestety latami,z uwzglednieniem chocby fazy testow)

    Prognozujac tez co do hardwaru,apple zrobi dokladnie co Airbus,zlozy z wielu modeli jeden i znowu upchnie to w millionach,jak okulary Rayban:) zachowujac pewne tez dodatki dla kolejnej juz generacji:P

 • Jakim iPad-em Air2 – to ma być iPad PRO ! i iPad PRO mini :) :)

  • Z jakim systemem operacyjnym miałby być iPad Pro? Szczerze wątpię w taki obrót wydarzeń.

 • Łukasz

  Następca iPada Air 2 i iPada mini retina w kodzie iOS 7.1

  Jest już iPad Air 2? Kiedy zaprezentowali?

 • Azawakh

  A może to są oznaczenia dla mikrotabletów z rodziny iPhone? Nie zdziwiłbym się gdyby tak było.

 • Jolka

  A może to są prototypy;) Konkursy i recenzje programów na iPhone’a i iPada na iosworld.pl zgarnij nagrody całkiem za free:)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona