Ważne

Twitch zapowiada wsparcie dla gier na tablety

twitch-logo[1]

Twitch to obecnie jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych zajmujących się strumieniowaniem na żywo zmagań profesjonalnych e-sportowców oraz zwykłych graczy z całego świata. Mimo iż na początku skupiał się on głównie na posiadaczach komputerów osobistych, to jednak już od jakiegoś czasu wyraźnie widać, że jego twórcy starają się poszerzyć grono użytkowników serwisu o zwolenników pozostałych platform.

Użytkownicy tabletów mogli do tej pory wykorzystywać swoje „dachówki” jedynie do odtwarzania transmisji nadawanych przez Twitch. Wszystko wskazuje jednak na to, że już za jakiś czas będą mogli oni również wcielić się w „gwiazdy” swojej ulubionej stacji, strumieniując na żywo zmagania z wybranymi grami. Twórcy Twitch udostępnili bowiem nowy zestaw narzędzi dla developerów gier na urządzenia mobilne, ułatwiający im integrację ich produkcji z wspomnianym serwisem. Takie rozwiązanie może sprawdzić się zwłaszcza w tych nieco poważniejszych grach na systemy iOS i Android, takich jak symulatory jazdy czy gry strategiczne.

Nie wiadomo jeszcze, które tytuły jako pierwsze otrzymają możliwość współpracy z usługą Twitch. Wsparcie tabletowych produkcji ze strony wspomnianego serwisu pokazuje jednak wyraźnie, że coraz więcej firm zaczyna traktować tablety jako poważną platformę do gier.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona