Ważne

Another Case Solved debiutuje w App Store

screen480x480[1]

Warszawskie studio Ars Thanea Games, jak na razie zapisało się w pamięci mobilnych graczy głównie za sprawą całkiem udanej Puzzle Craft, łączącej w sobie elementy gry logicznej z prostym symulatorem budowy miasta. Mimo iż wspomniana produkcja nie należała do najbardziej rozbudowanych gier na urządzenia mobilne, to jednak oferowała ogromne pokłady grywalności, dzięki czemu udało jej się zebrać niemałe grono fanów.

Another Case Solved, mimo iż opiera się w dużej mierze na mechanizmach znanych już z Puzzle Craft (i setek innych podobnych gier), to jednak ubiera je w całkiem nowe szaty i dodaje wiele świeżych rozwiązań, dzięki czemu wyraźnie wybija się ona na tle konkurencji. W grze wcielamy się w postać prywatnego detektywa, którego specjalnością są… sprawy związane z cukierkami. W świecie przedstawionym w Another Case Solved handel słodyczami został bowiem zakazany przez prawo, co doprowadziło do powstania całkiem nowej gałęzi przestępczości. Poszczególne elementy pracy detektywistycznej, takie jak przeszukiwanie miejsca zbrodni czy przesłuchiwanie świadków, zostały tu przedstawione jako oddzielne mini-gry, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wszystko to okraszono zaś miłą dla oka, ręcznie rysowaną grafiką i podszyto solidną dawką specyficznego poczucia humoru.

Gra Another Case Solved dostępna jest za darmo (mikropłatności) w internetowym sklepie z aplikacjami App Store. Wersja na tablety z systemem android powinna pojawić się już w najbliższych miesiącach.

Komentarze

  • elmak

    Jest problem z filmikiem czarny obraz.

  • elmak

    Ok gierkę już sprawdziłem tak więc jest ok. Jak ktoś lubi takie rzeczy to polecam choć czuć lekki nacisk na mikropłatności.

  • aaa

    Jak ktoś spodziewał się bardziej detektywistycznych klimatów, radzę sprawdzić grę Devils’ Attorney – zabójcza komedia kryminalna w stylu nieco karciankowym.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona