Kolejny rysik S Pen od Samsunga z mikrofonem i głośnikiem?

patent-samsung-nowyspen

Historia zatacza koło. Jeszcze jakiś czas temu korzystaliśmy z rysików w urządzeniach z ekranami rezystancyjnymi (pamiętacie jeszcze takie?), by wróciły teraz, po kilku latach, w czasach ekranów pojemnościowych, z jeszcze większą ilością zastosowań. Oprócz tego, że umożliwiają obsługę ekranów dotykowych, to jeszcze oferują wiele funkcji (jak w produktach Samsunga z serii Galaxy Note), a niektóre z nich służą również jako słuchawki Bluetooth. Pierwszym tego typu akcesorium był rysik dołączany do Asusa Padfone 2. Później Samsung zaprezentował podobne rozwiązanie: BT S Pen, które jednak nie zawojowało rynku. Czyżby koreański koncern postanowił to zmienić?

Wróćmy jednak jeszcze na chwilę do rysików S Pen z urządzeń Samsunga z serii Galaxy Note. Dotychczas każdy z nich oferował jedynie przycisk, umożliwiający korzystanie z wielu funkcji. Wkrótce jednak może się to zmienić i oprócz niego na niewielkiej powierzchni stylusa może się znaleźć jeszcze miejsce dla niewielkiego głośnika oraz mikrofonu. A to wskazuje na fakt, iż będzie można za jego pomocą rozmawiać – jak korzystając ze zwykłej słuchawki Bluetooth.

W sieci znalazły się informacje dotyczące wniosków patentowych Samsunga o właśnie tego typu produkt – rysik z głośnikiem i mikrofonem. Możemy w nich przeczytać, że akcesorium ma “funkcjonować jako bezprzewodowy zestaw słuchawkowy” oraz “umożliwiać przeprowadzanie rozmowy telefonicznej za pomocą przenośnego akcesorium”. Z grafiki można wywnioskować, że jego budowa będzie umożliwiała schowanie go we wnęce urządzenia, jak ma to miejsce w pozostałych dotychczasowych urządzeniach Galaxy Note.

Na chwilę obecną nie wiadomo czy Samsung zamierza wykorzystać niniejsze patenty w nadchodzących urządzeniach. Ale jedno jest pewne: jeśli tak się stanie, rysik S Pen będzie jeszcze bardziej funkcjonalny.

Pozdrawiam Krzyśka z Galaktyczny.pl, który przy pierwszym kontakcie z rysikiem S Pen przy pierwszej generacji Galaxy Note stwierdził, że brakuje mu jedynie możliwości przeprowadzania przez niego rozmów… ;) Prorocze słowa?

źródło

Komentarze

 • egzu

  Eureka…
  Na takie coś sam wpadłem jak tylko usłyszałem o rysikach do telefonów/tabletów.
  Nie wiem, czy zwlekali, czy na takie oczywiste pomysły tak ciężko im wpaść?

  • rarrrr

   lepiej późno niż wcale : P

  • andrzejbzyku

   Ale panowie, takie coś juz jest, tylko aktualnie nie mieści się w slot S-Pena ;)

   • Garry

    @ andrzej podeślij linka bo mnie zaciekawiło że coś takiego już jest :D

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona