Ważne

Final Fantasy VI wreszcie w App Store

screen480x480[1]

Nie da się ukryć, że rynek gier mobilnych nieco faworyzuje sklep z aplikacjami firmy Apple, przez co w większości przypadków to właśnie użytkownicy tabletów z logo nadgryzionego jabłka mogą jako pierwsi zagrać w najciekawsze nowości. Na szczęście dla użytkowników systemu Android co jakiś czas zdarzają się jednak wyjątki od tej reguły.

Idealnym przykładem jest tutaj gra Final Fantasy VI, której premiera w Google Play odbyła się niemal miesiąc temu, przyciągając zazdrosne spojrzenia posiadaczy iPada w stronę tabletów z systemem Android. Równowaga sił została jednak w końcu przywrócona (a na świecie zapanował pokój i harmonia), gdyż długo wyczekiwana produkcja studia Square Enix pojawiła się wreszcie w App Store. Podobnie, jak w przypadku wersji z Androida, mamy tu do czynienia z klasyczną grą JRPG z nieco odświeżoną oprawą wizualną i systemem sterowania przystosowanym do ekranów dotykowych.

Gra Final Fantasy VI dostępna jest do nabycia w App Store za kwotę 14,49 euro.

Komentarze

 • elmak

  Ceny gier z serii Final Fantasy to śmiech na sali.

  • Paweloso

   Moim zdaniem warto – gry z tej serii są na tyle rozbudowane, że gracze zainteresowani RPG’ami tego typu bez znudzenia spędzą w nich dziesiątki (jak nie setki) godzin ;)

   Co do wersji na iOS – przynajmniej raz “jabłuszkowcy” poczekali sobie dłużej od użytkowników Androida :P

  • Cóż, wydaje mi się, że pora wreszcie zacząć traktować tablety jako poważną platformę do gier. Nie można przecież wymagać od producenta aby sprzedawał naprawdę rozbudowany i dojrzały tytuł za ułamek jego wartości, tylko dlatego, że odpalimy go na tablecie, a nie konsoli lub komputerze osobistym.

  • Barilla

   Sam soundtrack z tej gry jest warty tych 15 euro.

   • Paweloso

    Zapomniałem o nim napisać, ale zgadzam się w stu procentach. Jeśli jeszcze został dodatkowo zremasterowany po mistrzowsku jak, moim zdaniem, w przypadku FF III, to zakup gry jeszcze bardziej kusi – nawet pomimo wysokiej w porównaniu do większości gier w Sklepie Play / App Store ceny.
    Narzucenie takiej kwoty ma jeszcze jedną dobrą stronę – jeśli gra sprzeda się zadowalająco, być może dostrzegą ten fakt deweloperzy, którzy uważają, że nie opłaca się portować ich “dużych” gier na platformy mobilne i zmienią zdanie ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona