Wiko VIEW

Digitimes: producentem kolejnego tabletu Nexus 10 może być… HTC

test-htc-flyer-1rysikf

Tajwańskiemu koncernowi HTC na rynku tabletów nigdy nie wiodło się najlepiej. Na początku 2011 roku (trzy lata temu!!) poznaliśmy HTC Flyer (7″) i wersję z 4G – Evo View 4G, później HTC Jetstream (10,1″), który nigdy nie był dostępny w naszym kraju. I na tym tabletowa kariera producenta się zakończyła. Czyżby zamierzał wrócić? Z danych ujawnionych przez Digitimes wynika, że to właśnie HTC może odpowiadać za produkcję kolejnego tabletu Nexus 10.

Dotychczas tablety dla Google produkował Asus (dwie generacje modeli Nexus 7) oraz Samsung (Nexus 10). Z najnowszych wieści wynika, że koreański koncern może ustąpić miejsca tajwańskiemu HTC. Nie ma jednak żadnych konkretnych przesłanek ani dowodów, które by mogły to potwierdzić.

Warto jednak pamiętać, że plotki na ten temat nie wzięły się znikąd. HTC i Google współpracowali ze sobą przy smartfonie Nexus One, który zadebiutował w 2010 roku. Kto wie, może obie firmy postanowiły odnowić współpracę?

Na tym etapie trudno jednak potwierdzić powyższe informacje. Obie firmy, HTC i Google, milczą w tej sprawie i raczej szybko się to nie zmieni.

źródło, źródło

Komentarze

 • bo1

  To info to tak trochę jakby dla zapchania.W sumie to o niczym.Zeby czytelnik (taki jak ja np.) siedzący w biurze miał po co zaglądnąc co godzinę.
  BTW takiego FLYERA HTC to ja mam w domu do dziś.(gdzieś leży…)

 • benek

  Dla HTC taki Nexus z punktu marketingowego to dobra opcja,przecież nie od dziś wiadomo że zostali trochę w tyle więc na współpracy z Google mogą tylko zyskać

 • mart

  wreszcie tablety nexus miałyby akceptowalną jakość i dałoby się dotykać i trzymać je bez obrzydzenia.
  Oby news się sprawdził!

  • Sethemar

   Co do jakości wykonania nexusa7 gen 2 nie ma co narzekać. W swojej cenie ma wszystko to co konkurencja w tańszej choć nie koniecznie gorszej obudowie. Wszystko spasowane idealnie i nic nie skrzypy. Jedyna wada to solidne grzanie się sprzętu podczas niektórych gier

 • Bee!

  Dobrze by to zrobiło obu firmom. HTC ostatnio kuleje finansowo i miałby okazje podreperować budżet a Google zyskałoby jakość produkcji HTC, dla swojej marki Nexus. Nie mam nic do Samsunga ale jakość używanych przez nich materiałów a czasem i jakość wykonania jest dalece od ideału, pod tym względem HTC od zawsze Koreańczyków deklasuje. Piszę to na podstawię własnych doświadczeń z produktami obu firm.

  • Sethemar

   Samsung przede wszystkim naliczania solidną marzę za logo. Niektóre ich produkty ze wzgledu na parametry powinny być tańsze o parę ładnych setek a tak niestety nie jest.
   HTC rzeczywiście produkuje sprzęt w lepszym jakościowo opakowaniu ale mam wrażenie że google będzie chciał skupić się na parametrach a nie na opakowaniu.

   Nexus7 mógłby być wpasowany w lepszy plastik bądź nawet aluminium ale nie jest. W związku z czym najmocniejszy Nexus7 kosztuje 350 euro a nie 600 jak produkt Samsunga o podobnych parametrach.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona