Ważne
Wiko VIEW

Panasonic Toughbook CF-D1 dla mechaników i służb ratunkowych. W sprzedaży w Polsce od 11500 złotych netto

Panasonic-Toughbook-CF-D1-tablet02

W marcu do sprzedaży w Polsce trafi Panasonic Toughbook CF-D1tablet przeznaczony głównie do diagnostyki silników, pojazdów oraz maszyn, jak również do wykorzystania między innymi przez służby ratunkowe.

Przez powyższe Toughbook CF-D1 nie jest zwykłym tabletem, co potwierdza choćby wypowiedź Russella Younghusband, General Manager Diagnostic Sales w Panasonic, który stwierdził, że:

Toughbook CF-D1 został opracowany we współpracy z wiodącymi producentami pojazdów. Dzięki temu jest przystosowany do pracy w najtrudniejszych warunkach przemysłowych i wyposażony we wszystkie aplikacje potrzebne w diagnostyce maszyn i urządzeń. Model ten stał się już standardem w przemyśle motoryzacyjnym, a jego nowa zmodernizowana wersja pozwoli naszym klientom korzystać z najnowszych, sprawdzonych technologii i rozwiązań dopasowanych do ich potrzeb.

Jak przystało na tablet przemysłowy, także i nowość firmy Panasonic jest wzmocnioną konstrukcją. Urządzenie jest odporne na wodę i pył (IP65), upadki z wysokości do 90 cm i uderzenia, a także może pracować w bardzo niskich i wysokich temperaturach. Ale to nie wszystkie jego zalety. Sprzęt oferuje konfigurowalny moduł portów, pozwalający obsługiwać wszystkie specjalistyczne urządzenia do transmisji danych diagnostycznych, między innymi poprzez port szeregowy lub VGA, drugą sieć LAN lub dwa odporne porty USB.

Żeby tego było mało, 13,3-calowy ekran tabletu osiąga jasność 400 cd/m² w modelu Automotive oraz 1000 cd/m² w modelu Field. Całość pracuje dzięki systemowi operacyjnemu Windows 8.1 Pro, a jednostką centralną jest Intel Core i5-3340M o częstotliwości taktowania 2,7GHz. Na jego pokładzie znajdziemy przede wszystkim dysk twardy o pojemności 500GB (lub SSD 256GB), aparat 5 Mpix, Bluetooth 4.0, Gobi 5000, WiFi, a opcjonalnie również GPS i 4G. Dla zwiększenia bezpieczeństwa danych nowe urządzenie oferuje technologię AMT, blokadę Kensington, a opcjonalnie także vPro oraz czytnik kart identyfikacyjnych Smartcard. Urządzenie waży ok. 2,25 kg, a na jego obudowie znajdziemy uchwyt, umożliwiający wygodny chwyt oraz wysuwane nóżki umożliwiające postawienie go na jakiejś powierzchni.

Panasonic Toughbook CF-D1 trafi do sprzedaży w Polsce w marcu w cenie od 11500 złotych netto.

Panasonic-Toughbook-CF-D1-tablet01 Panasonic-Toughbook-CF-D1-tablet03

źródło: info prasowe Panasonic

Komentarze

  • benek

    Fajna Cena,już widzę jak warsztaty samochodowe zaczną się przerzucać z notebook-ów na ten tablet :)

  • Goblin

    Świetny sprzęt, szkoda że takich rozwiązań nie ma za bardzo dla zwykłych konsumentów..

  • Jacek

    Świetny sprzęt do zadań specjalnych

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona