Samsung Galaxy Note 10.1 najszybszym tabletem na rynku? Uzyskał najlepszy wynik w Geekbench

Which-tablet-is-the-fastest_main

Zwolenników testów syntetycznych jest tylu, ilu ich przeciwników. Wszyscy jednak wiemy, że wyniki urządzeń uzyskane w benchmarkach trzeba traktować z przymrużeniem oka, gdyż – jak wiadomo – mogą, ale nie muszą, odwzorowywać rzeczywistej pracy danego produktu. Niemniej producenci bardzo lubią się owymi wynikami chwalić, a potencjalni klienci podłapują temat. Skoro tak, tym razem ciekawostka z tej serii.

Brytyjski blog Which? postanowił zdobyć najpopularniejsze tablety (wszystkie wyłącznie z WiFi, bez 3G/4G/LTE) i poddać je testowi Geekbench. I co się okazało? Że najszybszym tabletem dostępnym na rynku (oczywiście opierając się na wspomnianym benchmarku) wcale nie jest najnowszy iPad Air, jakby się wielu mogło wydawać, ale jego główny rywal, czyli Samsung Galaxy Note 10.1 2014.

Spójrzmy na wyniki uzyskane przez poszczególne tablety:
– Samsung Galaxy Note 10.1 2014: 2856
– Apple iPad Air 16GB 2687
– Google Nexus 7 2013: 2675
– Amazon Kindle Fire HDX 8.9: 2667
– Advent Vega Tegra Note 7″: 2612
– iPad mini z ekranem Retina 16GB: 2512
– Tesco Hudl: 1926
– Amazon Kindle Fire HD 8GB: 807
– Apple iPad 2 16GB: 502

źródło, źródło

Komentarze

 • Bartek

  Na dobrą sprawę te 200 punktów w tym benchmarku nie pokazuje, który tablet jest lepszy. To dzięki rysikowi i oprogramowaniu nowy Note 10.1 przebija wszystkie ’emejzingi’ iPada

  • Post Mortem UK (Ipad)

   no tak tylko ktory sie rozklekocze pierwszy to juz inna sprawa.Co jak co ale Foxconn wg. specyfikacji apple i jego kontroli jakosci, robi wyjatkowo dobrze klejony tablet:)

   • aaa

    Rozklekocze? Nie żartuj, mój stary Note 10.1 przetrwał bez uszczerbku dziesiątki upadków i miesiące złego traktowania.

  • daimonion

   To kolejny dowód na sztuczność benchmarków i przebijania się specyfikacją. Wszędzie jest krytykowany za to, że ma ciągłą czkawkę, zwł. w trybie okienkowym. I to przy 3GB RAM! Faktycznie zostają tylko benchmarki do chwalenia się…
   Ale oczywiście to fajny tablet z innych wzgłedów, jak piszesz. Szkoda, że tak niedopracowany.

   • aaa

    Samsungi mają to do siebie, że przed pierwszą aktualizacją firmware zawsze mają czkawkę, co potem jest szybko naprawiane aktualizacją – głupota Samsunga, bo recenzje powstają głównie przed tą aktualizacją.

    • He he raczej nie tylko samsungi – sławetne “chwile zastanowienia” w iOS7 to wymysł hejterów :) Jak widać każdy może zaliczyć wpadkę. Choć fakt, że ostatnio samsung goni trochę za szybko.

 • lukasztn

  ahhh jak to autorkę newsa zabolało że to nie ipad jest numer one :) dlatego taka wzmianką, żeby się nie opierać tylko na programach benchmarkowych. Ciekaw jestem jakby brzmiała treść newsa gdyby to jednak ipad wypadł najlepiej w tym zestawieniu. A swoją droga kiedy na tabletowo recenzja ipada ? poprawili te lagi na ios ? jest już nowa seria z lepszym (nie żółtym ) ekranem ?

  • Post Mortem UK (Ipad)

   Niemniej ipad wyroznia sie pomiedzy innymi produktami poziomem dopracowania,co przyczynia sie do jego popularnosci zreszta po czesci za sprawa takiego,a nie innego podjecia innych producentow co do jakosci,niezawodnosci,wsparcia.

   Tak czy inaczej ipad jak i podobne dachowki androidowe nie jest idealnym zastepstwem PC,i raczej nie bedzie,w kazdym razie nie do czasu rezygnacji z architektury ARM.
   (wspoldzielonych przez jej wszystkie urzadzenia ograniczen)

   posrod typowych tabletow internetowym jednak wciaz kroluje…

  • Szemot

   Zdajesz sobie sprawę z 3 rzeczy?
   1. iOS przy takich samych wynikach w benchmarkach będzie zawsze lepiej działał. Zobacz chociażby jak to było z iPhone5 i Galaxy S3 który miał 5% wyższy wynik w geekbench a ogólną wydajnością systemu byłdaleko w tyle. To tylko jeden z przykładów.

   2. Samsung jest liderem kantowania w benchmarkach. Innymi słowy do wybranych benchmarków daje 100% mozliwości sprzętowych których nie masz szans uzyskac w innych aplikachach poza benchmarkami i aplikacją kamera. http://www.macrumors.com/2013/10/02/nearly-all-mobile-device-makers-cheat-on-benchmarks-except-apple-and-motorola/

   3. Geekbench to CPU. Jeśli chodzi o GPU iPadAir jest równe 10% szybszy http://www.youtube.com/watch?v=GEUTRG3SH4g Dołóż do tego lepiej zoptymalizowane gry pod iOS jak chociażby niedawną premierę GTA SA która skacze na Nexus4 a nawet na S4 mimo iż nie skacze to co minute jest spore czknięcie i przez 2 sekundy nic nie zrobisz. Takie coś nie pojawi się nawet na kilkuletnim iPhone4

   A na podsumowanie to pamiętaj, że iPad mimo wszystko to sprzęt który zaczyna już piąty miesiąc. W październiku wyjdzie iPad6 i znów pozamiata rynek tylko po to żeby pare miesięcy później jakiś inny sprzęt pobiłgo w benchmarkach

   Co do komentarza autorki to był słuszny. Benchmarki to nie prawda objawiona tylko pewien wskaźnik. Np w teście GFXbench była kategoria w której Note wygrał. Wystarczy żeby zrobioćgrę któa wykorzystuje głównie to co było w tym jednym teście i już będzie działać gra lepiej na note mimo iż ogólnie jest wolniejszy. Nie branie benchmarków na 100% poważnie to lekcja wyciągnięta z testowania PC na które te benchmarki powstały. Dodatkowo dochodzi jeszcze kantowanie producentów (głównie Samsunga) co też poddaje w wątpliwośc wyniki cyferkowe.

 • eko

  Ciekawe jak przy nim wypad by galaxy tab 3, ale chyba dużo mniej

 • Gunther

  Fajnie.
  A kiedy dostanę aktualizację na poprzedni model?
  Kupiłem już ponad rok temu flagowy sprzęt jednego z największych producentów na rynku. I co? I się wypieli na mnie.
  To jest różnica w stosunku do Apple. Za samym Apple nie przepadam, ale oni przynajmniej aktualizują roczne produkty.

  • Freak

   Tak aktualizują że później nic nie idzie z ich sprzętem zrobić poza rzutem do kosza i kupnem nowego.

 • And1

  Co z tego ze najmocniejszy jak z lagowa jak tablet za 400 zł…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona