Ważne

Remake Dungeon Keeper dostępny w Google Play

dungeon-keeper[1]

Oryginalna gra Dungeon Keeper zadebiutowała na komputerach osobistych w 1997 roku. Mimo iż nie była to pierwsza produkcja stawiająca gracza po przeciwnej stronie barykady, to jednak jej jako pierwszej udało się udowodnić, że bycie tym złym może być naprawdę bardzo przyjemne. Fakt ten, w połączeniu z kilkoma innowacyjnymi mechanizmami rozgrywki, specyficznym klimatem i ogromną porcją grywalności sprawił, że Dungeon Keeper do dziś uważany jest za jedno z największych dzieł w dorobku Petera Molyneux.

Niestety, remake stworzony przez jeden z oddziałów studia Electronic Arts, który zadebiutował niedawno w internetowym sklepie Google Play, nie odziedziczył ducha oryginału. Mimo iż teoretycznie znajdziemy tu niemal wszystkie elementy, za które gracze całego świata pokochali pierwowzór, wzbogacone o uwspółcześnioną oprawę graficzną i sterowanie przystosowane do ekranów dotykowych, to jednak większość z nich została w pewien sposób zubożona, przez co gra nie wzbudza już takich emocji, jak kiedyś. Jeśli dodamy do tego dość nachalne mikropłatności, bez których gra staje się naprawdę uciążliwa, otrzymamy tytuł, który najprawdopodobniej przepadłby dość szybko w odmętach Google Play, gdyby nie wypychająca go na powierzchnie siła stojącej za nim legendy.

Grę Dungeon Keeper można pobrać za darmo w internetowym sklepie Google Play (wersja na iOS nie jest aktualnie dostępna w naszym regionie).

Komentarze

 • Fedurrr

  W porównaniu do klasyka to jakiś gniot dla dzieci, sama grafika odpycha.

 • th

  Po screenach i komentarzach wygląda że grafika nijak nie ma się do oryginału, klimat też, za to EA udało się zepsuć kolejną grę mikropłatnościami. Ale widocznie ten model biznesowy działa … jeszcze.
  W każdym razie szkoda, bo jako fan DK i DK2 miałem nadzieję na coś innego.

 • lepiej_nie

  O ja pier… Nie no, powinni karać za takie występki. EA – giń!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona