Wiko VIEW

iPen – nowy patent firmy Apple

apple-ipen-patent[1]

Jednym z powszechnie znanych faktów dotyczących Steve’a Jobsa była jego niechęć do wszystkich dodatkowych urządzeń peryferyjnych pośredniczących w komunikacji między użytkownikiem a obsługiwanym przez niego urządzeniem. Najbardziej znienawidzonym przez Jobsa akcesorium były rysiki, co dało się dość łatwo zauważyć podczas prezentacji pierwszego modelu iPhone w 2007 roku.

Można więc spokojnie założyć, że gdyby Jobs dożył do dnia dzisiejszego, raczej nie był by zachwycony faktem, iż firma Apple otrzymała dziś patent na pierwszy w swojej historii rysik do tabletów. Mówiąc konkretniej: patent nie dotyczy samego rysika (okrzykniętego z miejsca mianem iPen) lecz metody pozwalającej na ustalenie kąta nachylenia akcesorium względem powierzchni ekranu. Ma to pomóc w bardziej realistycznym odwzorowaniu odręcznego pisma, przez co korzystanie z rysika stało by się czynnością bardziej naturalną.

Należy pamiętać jednak, że w przypadku firmy Apple kolejne patenty dość rzadko przekładają się na prawdziwe produkty, więc patent ten nie oznacza wcale, że nadchodzące modele zostaną wyposażone w nową generację rysików.

źródło

Komentarze

 • Mieczyslaw

  Jednym z powszechnie znanych faktów dotyczących Steve’a Jobsa była jego niechęć do wszystkich dodatkowych urządzeń peryferyjnych pośredniczących w komunikacji między użytkownikiem a obsługiwanym przez niego urządzeniem.

  Kompletna bzdura. Jesli by tak bylo to to Ipad , lub Iphone bylby wyposazony w dodatkowe gniazda: HDMI, microUSB I inne , a tak jest tylko jedno gniazdo obecnie zwane Light I zeby cos podlaczyc: telewizor, computer, camera, SD card, lub zewnetrzny dysk to trzeba zastosowac odzielnych 150 roznych adapterkow kazdy w cenie od 30 do 50 dolarow. Kompletne badziewie.

  • Tu chodziło o to, że Jobs nie lubił akcesoriów typu myszki, trackbale i rysiki, o czym dość często wspominał zarówno przed jak i po wypuszczeniu na rynek pierwszych iUrządzeń. Popularyzacja ekranów dotykowych miała nas według niego uwolnić od tych zbędnych i niewygodnych wynalazków.

   Wspomniane przez ciebie przejściówki nie pośredniczą w komunikacji między użytkownikiem a urządzeniem, tylko między jednym urządzeniem a drugim.

   Pozdrawiam.

 • Pewnie dodadzà do ipad pro

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona